Klasiskā mūzika

10 KĀ 1 | SALDI RŪGTI MŪŽĪGAIS. LNSO, VAK LATVIJA, ANDRIS POGA

Aicinām būt klātesošiem un kopā izbaudīt GORS jubileju "10 kā 1", iegādājoties jubilejas abonomentu uz trīs koncertiem - 29.04. TRASUNS.FABULAS , 13.05. SALDI RŪGTI MŪŽĪGAIS un 20.05. ZIEDONIS. Abonomentu iespējams iegādāties te: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/125995

Koncertprogramma “Saldi rūgti mūžīgais” būs viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem. Tās dalībnieki - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga ir koncertzāles ilggadējie draugi, domubiedri un daudzu radošo ideju rosinātāji un realizētāji. Koncerts būs tradicionāls un reizē ļoti neparasts, saldu un reizē arī rūgtenu garšu piesātināts. Būs jaundarbs un būs arī mūžīgas klasiskas simfoniskās un vokāli - simfoniskās mūzikas vērtības.

Koncerts iesāksies un arī noslēgsies ar Latgales dabas un tautas mūzikas rosinātiem darbiem (Jānis Ivanovs “Varavīksne” un Edgara Mākena jaundarbs). Koncertprogrammas 1. daļā skanēs franču 19. gadsimta komponista Francisa Pulenka “Gloria” - slavinājums Dievam, kurā daudz laicīga un neierobežota prieka, rotaļīguma un teatrālisma. Cita veida rotaļīgums un teatrālisms būs dzirdams Dmitrija Šostakoviča 15. simfonijā, kas skanēs koncerta 2. daļā. Komponista pēdējais simfoniskais sacerējums ir drāma un kaleidoskopisks dzīves vērojums vienlaikus. Dzīve un laikmets, kas aizslīd garām. Kā mūžība – bez sākuma un beigām. Šostakoviča simfonijas fināla gaistošo pianissimo turpinās latviešu komponista Edgara Mākena jaundarbs. Kas un kur to izpildīs? Lai tā paliek kā neliela intriga koncerta apmeklētājiem.

Koncerta dalībnieki:
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”
Gunta Gelgote (soprāns)
diriģents Andris Poga

Oresta Silabrieža ievadvārdi

Programmā:
1. daļa
Jānis IVANOVS
Simfoniskais tēlojums “Varavīksne”
Fransiss PULENKS
“Gloria” simfoniskam orķestrim, jauktam korim un soprāna solo

2. daļa
Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS
15. simfonija
Edgara MĀKENA jaundarba pirmatskaņojums

Latgales vēstniecība "Gors",
Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
Sestdiena,
13. maijs, 18:00

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 12:00 - 18:00
Trešdiena: 12:00 - 18:00
Ceturtdiena: 12:00 - 18:00
Piektdiena: 12:00 - 18:00
Sestdiena: 12:00 - 16:00
Svētdiena: 12:00 - 16:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie