Kino notikumi

Avis kino vakari - desmit izcili ceļojumi “Parīze, Teksasa"

2019. gadā ar vēl nebijušu kinolektoriju klasiskā kino cienītājus priecēs kinoteātris “Splendid Palace”, aicinot baudīt brīvību, romantiku, spriedzi un piedzīvojumus road movie žanra desmit izcilākajās filmās. “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS piedāvā iespēju iepazīt pasaulē iemīļotā žanra labākos paraugus, kurus izvēlējušies kino eksperti. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Parīze, Teksasa
Paris, Texas
Drāma
Garums: 2h 25 min.
Režisors: Wim Wenders
Lomās: Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Kaut kur tuksnesī pie Meksikas robežas uzrodas jaunību zaudējis vīrietis sarkanā beisbola cepurē. Viņš nerunā un naktīs neguļ. Ar vietējā ārsta starpniecību izdodas noskaidrot viņa identitāti.
Road movie stilistikā uzņemtā filma vēsta par cilvēku, kurš pēc ģimenes kraha zaudējis atmiņu un vēlmi komunicēt ar cilvēkiem. Viņš dodas uz vientuļu Teksasas nostūri un ar brāļa palīdzību mēģina rekonstruēt pirms četriem gadiem izjukušo laulības dzīvi. Treviss atceras, ka viņiem ir dēls, par kura likteni viņam nav ziņu. Viņš nolemj sameklēt bijušo sievu Džeinu un atrod viņu kādā nomaļā bordelī. Pēc viņas profesijas noteikumiem, viņiem ir lemts sarunāties tikai caur stikla barjeru.
Filma, kura runā par cilvēku totālo atsvešināšanos, atnesa pasaules slavu vācu režisoram Vimam Vendersam un šī bija viena no veiksmīgākajām režisora Amerikas perioda filmām.

Filma saņēma Kannu kinofestivāla augtāko balvu - Zelta palmas zars.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vakara viesi un līdzbraucēji - aktrise un ētera personība Dagmāra Legante.

Ieeja: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR!

Splendid Palace,
Elizabetes iela 61, Rīga, LV- 1050
Otrdiena,
26. novembris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie