Populārā mūzika

Dzīvās mūzikas vakari Valmiermuižā | Židrūns

Turpinot tradīciju un cerot uz pasākumu norisei labvēlīgiem apstākļiem, aicinām baudīt dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižā. Šogad, lai atbalstītu vietējo latviešu mākslinieku jaunradi, esam ieplānojuši dzīvās mūzikas vakaru sēriju ar nosaukumu „Savējie”. Aicināsim viesoties mūziķus un māksliniekus, kuru saknes meklējamas Valmierā un tās apkārtnē.

Kā pirmos šajā mūzikas vakaru sērijā, aicinām baudīt vokāli instrumentālās mūzikas kvartetu „Židrūns”.

Grupai aiz muguras padsmit darbības gadi, četri oriģinālmūzikas albumi un desmitiem koncertu, bet „Židrūns” turpina radīt jaunas kompozīcijas. Ar katru cenšoties sevi izaicināt un spert soli nezināmajā vai arī vienkārši ļauties trulai enerģijai. „Židrūna” vokālists un ģitārists ir Klāvs Kalnačs, kurš dzimis, gājis skolā un rokmūzikā sācis darboties Valmierā. „Židrūna” pirmajos divos albumos ir atsauces dažādām konkrētām vietām Valmierā un tās apkārtnē, piemēram, pārtikas veikals Nākotnes ielā, dzelzceļa pārvads uz Valmieras apvedceļa un daba ap to. Šajā pilsētā ir arī ierakstīti trīs no četriem grupas studijas albumiem. Vienīgais izņēmums, trešais albums „Židrūns un tas, ko nevar nest”, tika ierakstīts Bērzaines pagasta Kalna Daviņās netālu no Valmieras. Grupa ir vairākkārt koncertējusi Valmierā.

Muzikālais baudījums labi saskanēs ar Valmiermuižas alus darītavas brūvējumiem un Gardu muti spirdzinājumiem.

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Notikumu atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Valmiermuižas alus darītava,
Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, LV-4219
Piektdiena,
2. jūlijs, 21:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie