Klasiskās mūzikas koncerti

IEVA PARŠA UN ANDREJS OSOKINS. JAUNĀ ALBUMA ATKLĀŠANAS KONCERTS

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Klausītāju iemīļotajā koncertsērijā “Personīgi” gaidāms kāds īpašs notikums — spoži mirdzošais mecosoprāns Ieva Parša un harismātiskais pianists Andrejs Osokins prezentēs dueta jauno mūzikas albumu “I bērzs, i smilgas”, kas 2021. gada nogalē ieskaņots tieši Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ierakstu studijā un laists klajā Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē.

Albumā un koncerta programmā skanēs latviešu komponistu — Emiļa Melngaiļa un Kristapa Pētersona vokālās kamermūzikas pērles, ko ar lielu pietāti un rūpību atlasījuši abi mūziķi. “Ļoti mīlu klasisko latviešu vokālo kamermūziku, un daudz to dziedot, man ir izveidojies skatījums uz tās “iekšējo, apslēpto kodu”, kā arī urdoša vēlme padarīt to redzamāku. Vēlējos ierakstīt latvisku kamermūzikas disku, un nenācās ilgi domāt — ielūkojoties sevī, Melngailis un Pētersons "izleca" bez vilcināšanās. Tikai pēcāk izrādījās, ka Melngaiļa solodziesmu ieskaņojumu nav daudz... Un Pētersona — ne tik! Ierakstot albumu Liepājas koncertzāles ierakstu studijā, piedzīvojām sava veida "latvisko meditāciju", un ceru, ka to sajutīs un tai ļausies arī koncerta apmeklētāji,” par programmas veidošanu stāsta Ieva Parša.

Koncerta programmu izkrāšņos vitālā pianista Andreja Osokina izpildītie Bartoka un Mocarta klaviermūzikas darbi: “Mūsu koncertprogrammai ar Ievu Paršu vēlējos pievienot vēl divu autoru — Mocarta un Bartoka — darbus. Mocarta skaņdarbs “Divpadsmit variācijas uz “Ah vous dirai-je, Maman” tēmu” jau 18. gadsimta Francijā bija populāra bērnu dziesma, ko šodien mēs vairāk zinām kā “Twinkle Twinkle Little Star” melodiju. Tā ir ļoti bērnišķīga, naiva un saulaina mūzika, kas, manuprāt, lieliski sasaucas ar vairākām no albumā iekļautajām Emiļa Melngaiļa dziesmām. Savukārt Bartoka svīta “Zem klajas debess” ir viens no nopietnākajiem un izvērstākajiem šī komponista skaņdarbiem klavierēm solo, kas no vienas puses sasaucas ar Melngaili, jo abi bija izcili etnogrāfi, kuri krāja ļoti daudz senatnīgo tautas melodiju, bet no otras puses Bartoka mūzika ir ļoti mūsdienīga, tādējādi sasaucoties ar Pētersona radītajiem darbiem.”

Ieva Parša ir dziedātāja, kuras uzmanības lokā galvenokārt ir laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika, taču Ieva labprāt dzied arī baroka un romantisma repertuāru, visās šajās mūzikas jomās sevišķi lielu uzmanību pievēršot teksta un satura atklāsmei. Daudzu latviešu komponistu – Andra Dzenīša, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara, Pētera Plakida, Jēkaba Jančevska, Jēkaba Nīmaņa u. c. darbi tapuši tieši Ievas balsij. Latvijas Nacionālajā operā šosezon Ieva piedalās iestudējumā “Karmelīšu dialogi”, izdziedot mātes Marijas lomu, bet iepriekšējās sezonās piedalījusies tādos iestudējumos kā “Aīda”, “Iemūrētie” un virknē citu. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās lirikas pirmatskaņojumiem saņēmusi Latviešu mūzikas balvu (2008).

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu – Artura Rubinšteina konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa, Karalienes Elizabetes konkursa Briselē un Starptautiskā Pianisma Foruma – laureāts. Londonas laikraksta “The Independent” kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”. Andrejs regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, sadarbojies ar orķestriem un diriģentiem visā Eiropā. 2021. gadā izdotais Andreja Osokina albums “Two Worlds” nominēts prestižās vācu klasiskās mūzikas balvai “Opus Klassik” četrās nominācijās.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=grQ0TYMzaeA

Piedalās:
Ieva Parša, mecosoprāns
Andrejs Osokins, klavieres

Norises vieta: Kamerzāle
Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda un 15 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Koncertsērijas “Personīgi” 2022. gada pavasara sezonas notikumi:
16.01.2022. pl.15.00 Čurļoņa kvartets. Lietuvieši un Grīgs
06.02.2022. pl.15.00 Arsens Petrasjans. Armēņu duduka meistars
03.04.2022. pl.15.00 Ieva Parša un Andrejs Osokins. Jaunā albuma atklāšanas koncerts
08.05.2022. pl.15.00 Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis. Mirklis mūzikai un dzejai

Biļetes: sākot no 12.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
10-29 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pieaugušajiem pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu.

- Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifikātu vai covid-19 testu,
- Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska, izņemot bērniem līdz 7 gadu vecumam.

Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Svētdiena,
3. aprīlis, 15:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie