Izstādes

Igauņu, latviešu un somu mūsdienu mākslinieku darbu izstāde „Ziemeļu dimensija / Pohjoinen ulottuvuus / The Northern Dimension..."

Latviešu mākslinieku grupai, ko savulaik pulcināja Agijas Sūnas mākslas galerija, kopš 2009. gada ir sirsnīga sadarbība ar somu māksliniekiem, kuri ir apvienojušies Helsinku mākslinieku asociācijā. Šī sadarbība iesākās izstāžu apmaiņu projekta „Laiks/Aika” ietvaros, turpinājās ar latviešu mākslinieku regulāru dalību somu rīkotajās „Arteground festival” izstādēs un izstāžu apmaiņu.
Gan somu, gan latviešu mākslā nozīmīga ir vēlme pamanīt un novērtēt pieticīgo un patieso ziemeļu dabas krāšņumu. Pētot dabas noskaņas un gaismas un tumsas spēles gadalaiku mijās, mākslinieku apziņā ir izkristalizējies jēdziens ziemeļu dimensija, kas arī kļuva par kārtējā somu un latviešu mākslinieku sadarbības projekta vadmotīvu un nosaukumu.
Lai arī izstādes kuratoram ir izveidojies diezgan skaidrs ziemeļu dimensijas vizuālais tēls, viņš to nekādā ziņā neuzspiež māksliniekiem, kas uzaicināti piedalīties šajā izstādē. Tādēļ arī izstāde “Ziemeļu dimensija / Pohjoinen ulottuvuus/ The Northern Dimension" ir daudzšķautņaina, ko nodrošina ne tikai dažādo mākslas nozaru klātbūtne vienā izstādē, bet arī mākslinieku atšķirīgā pieeja tēmas risinājumam. Līdztekus latviski poetizētajam redzējumam mēs sastopamies arī ar patiešām ziemeļnieciski skarbu skatījumu uz pasauli. Izstādes veidotāji cer, ka izstādē vērojamā formu un viedokļu dažādība rosinās skatītāju pārdomas par līdzībām un atšķirībām somu, igauņu un latviešu pasaules uztverē.
Projekts “Ziemeļu dimensija”, kas nav tikai viena izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā, bet ietver izstādes arī Somijā, piedalās 16 latviešu,10 somu un 2 igauņu mākslinieki. Visi mākslinieki tika lūgti šai izstādei radīt jaunus, iepriekš neizstādītus darbus.
Izstādē „Ziemeļu dimensija” piedalās latviešu mākslinieki:gleznotāji Arturs Akopjans, Barbara Gaile, Madara Gulbis, Elga Grīnvalde, Anita Kalniņa, Kristīna Keire, Guna Millersone, Zigurds Poļikovs, Māris Upzars, Signe Vanadziņa, Andris Vītols, Linda Zīvere, stikla mākslinieki Bārbala Gulbe un Ernests Vītiņš, fotogrāfs Egils Spuris, tēlnieks Kirils Panteļejevs.
Igauniju pārstāv gleznotāji Juss Piho (Juss Piho) un Andress Korts (Andres Koort).
Somu mākslu pārstāv gleznotāji: Luka Delgado (Luca Delgado), Miko Hallikainens (Mikko Hallikainen), Jani Huohvainens (Jani Huohvainen), Jari Jernstrēms (Jari Järnström), Jelina Rahikainena (Jelina Rahikainen), Jirki Rieki (Jyrki Riekki), Mika Vesalahti (Mika Vesalahti), tēlnieki Anna-Kaisa Ant-Vuorinena (Anna-Kaisa Ant-Wuorinen) un Jarmo Vellonens (Jarmo Vellonen) un pieredzējusī multimāksliniece Mia Vaire (Mia Waire).
Izstādes kurators Māris Upzars. Izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma no 25. novembra līdz 2021. gada 3. janvārim.. Muzeja darba laiks: P.O.- slēgts. T.,C.,P.,S.,Sv. 10.00 - 17.00. Svētku brīvdienās – 24.,25.,26.,31.decembrī un 1. janvārī muzejs slēgts. 23. un 30. decembrī darba laiks no 10.00 - 16.00 Ieeja bez maksas.

Jūrmalas pilsētas muzejs,
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

No:

25.11.2020 10:00

Līdz:

03.01.2021
Novērtē:

Organizatora ieteiktie