Džeza mūzika

Iiro Rantala and FLOCK / JAZZ and BEBOP

Koncerts 2 daļās, starpbrīdis 30 minūtes
Ieeja no plks.18.00
Lielā zāle

Īro Rantala (Iiro Rantala) tiek raksturots kā ekscentrisks, stilīgs un vitāls mūziķis. “Viņu klausīties ir patīkami, un viņa spēle ir gana daudzveidīga, lai koncertos netrūktu pārsteigumu.
Iepriekš ieradies Latvijā kā viesmākslinieks LNSO Vecgada koncertā, nu Īro atgriežas ar kvartetu FLOCK, kurā spēlē kopā ar somu, tā sauktās millenial paaudzes jauniešiem.

Īro Rantalas vārds labi pazīstams džeza mūzikas interesentiem. Viņa skatuves šarms ir spēcīgs, attiecības ar publiku ciešas un klavierspēle fascinējoša. Īro Rantala mācījies džezu Sibēliusa akadēmijā un Manhetenas mūzikas skolā.

Kopš 2011. gada Rantalas ieraksti nāk klajā vienā no Eiropas vadošajām džeza izdevniecībām ACT. Šī skaņu ierakstu nama mājaslapā par pianistu teikts, ka viņam raksturīga “inteliģence, humors, daudz sentimenta, neparedzamas idejas un smalka klavierspēles tehnika”. Vācijas ierakstu kritiķi novērtēja CD “Lost Heroes” (2011) kā gada labāko džeza albumu, un 2012. gadā Rantala tika pie Vācijas prestižās ECHO balvas kā gada labākais citzemju džeza pianists.

Maja Mannila- voc keys
Severi Sorjonen- drums
Johannes Granroth- bass

ATTA CENTRE,
Krasta iela 60
Otrdiena,
25. oktobris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie