Māksla

Ineses Ziemeles personālizstāde Alfa un Omega

Jaunajā rudens izstāžu ciklā Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma Ineses Ziemels personālizstāde “Alfa un Omega”.

Inese Ziemele par savu izstādi: “Šī izstāde ir veltīta pagājušā gadsimta notikumiem, kuriem izgāja cauri visa pasaule. Es šo gadsimtu nosauktu par apokaliptisku, jo bija viss, gan divi pasaules kari, gan izsūtīšanas, genocīds, holokausts un vēl, un vēl. Tā kā esmu 20. gadsimta bērns, tad arī uz mani tas atstāja iespaidu.”

Ineses Ziemeles (dz. 1943.g.) radošajā biogrāfijā 2019. gads ir īpašs. Gada sākumā tika publicēts apjomīgs albums “Inese Ziemele. Mākslinieces ceļš”, un rudens pienācis ar izstādi “Alfa un Omega” (viņas 49. personālizstāde!).

Savas vīzijas par pagātnes notikumiem, to jēgu un iespējamām sekām Inese Ziemele izteikusi lielformāta darbos – triptihos un desmit gleznu ciklā “Alfa un Omega”. Cikla un izstādes nosaukums sauc atmiņā Raiņa pirms vairāk kā simts gadiem publicēto dzejas krājumu “Gals un sākums”. Ir pienācis jauns laiks, un gleznotāja, protams, izmanto citus izteiksmes līdzekļus, nekā dzejnieks. Tomēr mūžīgie jautājumi par pasaules mainību, par cilvēces un katra cilvēka vietu un lomu pasaulē, par mijiedarbību ar pasauli nav zaudējuši savu aktualitāti. Izstāde nesola vieglu izklaidi. Skatītāja uzdevums - vērot, vērtēt, secināt. Māksliniece aicina nezaudēt atmiņas par pagātni un domāt par nākotni, darboties cilvēces, latviešu tautas un katram savas nākotnes vārdā.

Izstādes atklāšana 16. oktobrī pl. 17.00

Edvarda Šmite,
mākslas vēsturniece,
Dr. h. c. art.

Jūrmalas pilsētas muzejs,
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

No:

16.10.2019 17:00

Līdz:

24.11.2019
Novērtē:

Organizatora ieteiktie