Izstādes

Izraēliešu mākslinieces Natālijas Pudalovas ilustrāciju izstāde

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāva ātrijā līdz 30. septembrim skatāma izraēliešu mākslinieces Natālijas Pudalovas (Natalie Pudalov) ilustrāciju izstāde.

Šī ir jau otrā izstāde LNB, kurā iespējams iepazīties ar Izraēlas grāmatu mākslu. Pirms pieciem gadiem bibliotēkā ar Izraēlas vēstniecības Latvijā atbalstu tika eksponēta ilustrāciju mākslas vēsturisko attīstību ietveroša izstāde "Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam", ko bija veidojusi ilustratore un izstāžu kuratore Liora Grosmane (Liora Grossman).

Šoreiz tā ir vienas autores Natālijas Pudalovas 30 darbu izstāde, kas tapusi ar Izraēlas vēstniecības Igaunijā atbalstu, Igaunijas Bērnu literatūras centra galerijas vadītājas, mākslinieces – izstāžu kuratores Vīves Nor (Viive Noor) gādībā.

Natālija Pudalova ir dzimusi 1980. gadā Krievijā. Kad viņai bija 12 gadi, ģimene imigrēja uz Izraēlu. Viņa ir pabeigusi Bezalel Mākslas un dizaina akadēmiju Jeruzalemē. Studentu apmaiņas programmā papildinājusi zināšanas Mākslas un dizaina akadēmijā Štutgartē.

Natālija Pudalova ir saņēmusi daudzas atzinības par savu radošo darbību, sākot no 2006. gada, kad Izraēlas grafiskā dizaina asociācija piešķīra viņai vienu no zelta balvām un tika saņemts arī ASV Mūsdienu ilustratoru žurnāla "3 x 3" bronzas apbalvojums. Viņas darbi ir godalgoti starptautiskos konkursos Lielbritānijā, Korejā, Ukrainā, Ķīnā un citur, bet visvairāk māksliniece lepojas ar Boloņas bērnu grāmatu gadatirgus ilustratoru izstādes panākumiem, kur viņas darbi, izturot milzīgu starptautisku konkurenci, ir eksponēti 2008., 2009., 2010. gadā, līdz šogad viņa ir kļuvusi par vienu no šīs izstādes uzvarētājām.

Par Boloņas nozīmi savā mākslinieciskajā izaugsmē māksliniece raksta:
"Pirmo reizi Boloņas grāmatu gadatirgu apmeklēju uzreiz pēc skolas beigšanas, un es vienkārši iemīlējos visā: visu talantīgo mākslinieku neparastajās ilustrācijās, daudzveidīgajā grāmatu klāstā, dažādās valodās runājošos cilvēkos, mistiskajā pilsētā Boloņā ar tās siltajām, mazajām ieliņām un silti brūnajām māju sienām. Es ļoti vēlējos, lai mani darbi kādreiz būtu šajā izstādē, un es vēlējos būt daļa no šīs brīnišķīgās grāmatu un jaunrades pasaules. Tāpēc es smagi strādāju, mēģināju analizēt un izveidot savu stilu, izmantojot humoru un, iespējams, mazliet citu skatu punktu."

Mākslinieci iedvesmo lasīšana, izstādes un filmas, bet lielākoties – daba. Viņai ļoti patīk dzīvnieki, īpaši suņi, kas ir lieliski pavadoņi jaunu teritoriju izpētē.

Izstāde apskatāma LNB darba laikā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka,
Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1048

No:

12.08.2022

Līdz:

30.09.2022

Darba laiks

Pirmdiena: 12:00 - 20:00
Otrdiena: 09:00 - 17:00
Trešdiena: 12:00 - 20:00
Ceturtdiena: 09:00 - 17:00
Piektdiena: 12:00 - 20:00
Sestdiena: 10:00 - 17:00
Svētdiena: slēgts

Novērtē:

Organizatora ieteiktie