Izstādes

Izstāde "Dzimtas grāmata" Liepājā

Ceļojoša izstāde, kas norisinās lasīšanas veicināšanas projekta Bibliotēka ietvaros. Izstāde veidota ar mērķi rosināt diskusiju par ģimenisko vērtību saglabāšanu Latvijā un apmeklētājiem sniedz iespēju iepazīties ar divpadsmit grāmatām, kas atklāj emocionālus Latvijas dzimtu stāstus un savieno paaudzes cauri laikiem.

Darbs pie izstādes veidošanas ildzis vairāk nekā pusgadu. Pēc tam, kad konkursa kārtībā izvēlēti izstādes dalībnieki – dzimtas no visas Latvijas – projekta komanda strādājusi pie katras ģimenes stāsta ietērpšanas mūsdienīgi estētiskā formā. Par katru dzimtu tapis video stāsts, kuru iespējams noskatīties, noskenējot QR kodu uz ekspozīcijas stendiem. Savukārt, sadarbībā ar mākslinieci Tatjanu Raičiņecu ir rūpīgi pārdomāts kā dzimtas un grāmatas stāstus pasniegt apmeklētājiem, lai nodotu to vērtību arī vizuāli.

“Esam ārkārtīgi priecīgi, ka Latvijā ir tik daudz spēcīgu un stāstiem bagātu ģimeņu, kurām svarīgi ne tikai saglabāt savas ģimeniskās vērtības, bet arī no paaudzes paaudzē nodot tiem nozīmīgās grāmatas. Lasīšanas vecināšanas projekts Bibliotēka ir ilggadēja latviešu literatūras mecenāta Baltic International Bank iniciatīva. Ar to aicinām ikvienu lasītāju dalīties savos personīgajos stāstos par literatūras vērtību, par grāmatu ietekmi personības izaugsmē, kā arī par lasīšanas emocionālo un profesionālo vērtību. Tādēļ pateicamies dzimtām par viņu atsaucību un drosmi dalīties ar saviem dārgumiem šī vērtīgā projekta ietvaros,” stāsta projekta Bibliotēka vadītāja Laima Zēmele.

Izstāde apskatāma:
- no 2020. gada 9. janvāra līdz 2020. gada 2. februārim, Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia
- no 2020. gada 6. februāra līdz 2020. gada 1. martam, Liepājas Latviešu biedrības nams
- no 2020. gada 5. marta līdz 2020. gada 5. aprīlim, Latgales vēstniecība GORS

Vairāk informācijas projekta Bibliotēka mājas lapā https://www.manabiblioteka.lv/ un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

Liepājas latviešu biedrības nams,
Rožu laukums 5/6, Liepāja, LV-3401

No:

06.02.2020 10:00

Līdz:

01.03.2020
Novērtē:

Organizatora ieteiktie