Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Izstāde "Kodifikāciju māksla"

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē pārcelti datumi, kuros būs iespējams aplūkot mākslinieces Gundegas Strautmanes izstādi “Kodifikāciju māksla”. Izstāde būs aplūkojama no 15. - 28. aprīlim.
Jau kopš 2006. gada G. Strautmane strādājusi ar dažādiem lingvistiskajiem kodiem. Iepriekšējie darbi veidoti ar Braila kodā rakstītiem tekstiem. Jau vairāk kā piecus gadus viņa ir pievērsusies pašizstrādātām rakstībām, kuras līdzīgi kā Braila alfabets, balstās skatītājam neatšifrējamā rakstības sistēmā, kas ļauj iekodēt dažādus tekstus, kā latviešu, tā angļu, latīņu un arī īru valodās. Ar šādu projektu G. Strautmane piedalījusies EUCIDA Jauno mediju mākslas rezidencē Austrumdublinas mākslas centrā RUARED, kur izstrādājusi īru un angļu tastatūrai piemērotus kodus.

Šajā izstādē G.Strautmane pieaicinājusi vēl divus māksliniekus, kuri arī radoši strādā ar mākslīgajām valodām. Pirmais no tiem Volodimirs Biliks rakstnieks, tulkotājs un grafiskais dizainers no Kijevas, kurš pagājušajā gadā izdevis grāmatu “Codex abyssus” par rakstības vēsturi un intuitīvo (asēmisko) rakstību. Izstādē būs redzami divi viņa projekti “Moon type” un “Pixels”. Trešais izstādes dalībnieks, grafiskais dizaineris un Līvānu mūsdienu mākslas galerijas dibinātājs Raimonds Vindulis savās plakātu sērijās bieži strādā ar burtveidola dizainu. Bieži viņa izstrādātie teksti mēdz būt gan atšifrējami, gan neatšifrējami, intuitīvi lasāmi, kā arī bieži viņa darbos tiek izmantots latīņu alfabēta konceptuālas manipulācijas.

Izstāde būs apskatāma no 15. - 28. aprīlim.

Liepājas latviešu biedrības nams,
Rožu laukums 5/6, Liepāja, LV-3401

No:

15.04.2020 10:00

Līdz:

28.04.2020
Novērtē:

Organizatora ieteiktie