Muzeju aktuālās ekspozīcijas

Izstāde “Likumsargi”

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no 5.novembra būs apskatāma izstāde “Likumsargi” – veltījums cilvēkiem, kuri starpkaru, padomju un atjaunotās Latvijas valsts laikā pildījuši atbildīgos likumsargu pienākumus Saldus pilsētā un novadā.

Izstādē būs iespēja uzzināt vairāk par likumsargu pienākumiem, ikdienu un rūpēm par likumību, sabiedrisko kārtību un saskarsmi ar likumpārkāpējiem. No urjadņikiem un gorodovojiem, līdz pirmās brīvvalsts kārtībniekiem, no miličiem līdz atjaunotās Latvijas valsts un pašvaldības policistiem, policijas iecirkņu priekšniekiem. Tas ir vairāk nekā 100 gadu ilgs vēstures periods, kas ietver sevī vairākus laikmetus mūsu valsts pastāvēšanas vēsturē, ieskaitot 50 gadus ilgo padomju periodu, kad par sabiedrisko kārtību un cīņu ar likumpārkāpējiem gādāja Saldus milicijas daļa ar tās apakšnodaļām un dienestiem.

Šāda veida tematiskā izstāde muzejā būs skatāma pirmo reizi. To vizuāli bagātinās ne vien Saldus muzeja krājuma, bet arī Latvijas Kara muzeja, Tukuma un Kuldīgas muzeju īpašie eksponāti. Tie, zināmā mērā, atgriezīsies savā agrākajā vidē, jo laika posmā no 1927.gada līdz pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigām tagadējā muzeja ēkā darbojās Saldus policijas iecirknis.

Izstādē būs iespēja ieraudzīt dažus no tā laika Saldus policijas iecirkņa priekšniekiem un ierēdņiem, to aprīkojumu, tērpus, ikdienā lietotos priekšmetus un regālijas. Tāpat arī padomju laika milicijas un pēcpadomju perioda policijas darbinieku liecības, formas tērpus, zīmotnes un darba rīkus, kurus vēl labi atceras daudzi pilsētas un novada iedzīvotāji. Vairāki no agrākajiem milicijas un valsts policijas darbiniekiem laipni atvēlējuši dažus personīgos priekšmetus un fotomateriālu izstādes veidošanai.

Izstādes atklāšana notikts š.g. 5.novembrī, plkst. 12:00, muzeja izstāžu zālē.

Laipni aicināti visi interesenti!

No:

05.11.2022

Līdz:

11.03.2023

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 08:30 - 17:00
Trešdiena: 08:30 - 17:00
Ceturtdiena: 08:30 - 17:00
Piektdiena: 08:30 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 16:00
Svētdiena: 10:00 - 16:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie