Izstādes

Jūrmalas muzeja 60 gadu jubilejas izstāde “Jūrmala. Muzejs. Sešdesmitie”

Šogad Jūrmalas muzejam aprit 60. gadskārta. Savā pastāvēšanas laikā muzejs vairākkārt mainījis gan savu nosaukumu un atrašanās vietu, gan struktūru. Nu jau 25 gadus muzejs atrodas Jūrmalas centrā, Majoros, Tirgoņu ielā. Ilggadējais nosaukums “Jūrmalas pilsētas muzejs” pagājušā gada nogalē nomainīts uz “Jūrmalas muzejs”. Jau kopš pirmsākumiem muzejam vienmēr ir bijušas teritoriālas struktūrvienības vai filiāles. Pašlaik tās ir Aspazijas māja, Jūrmalas Brīvdabas muzejs un Bulduru Izstāžu nams.
Katra muzeja lielākā bagātība ir tā kolekcijas. Jūrmalas muzejs lepojas ar Latvijā lielāko 20.gs. peldapģērbu kolekciju un vērtīgajām pastkaršu, fotogrāfiju un mākslas kolekcijām. Kopējais uzkrāto priekšmetu skaits tuvojas 70 tūkstošiem. Muzeja resursi tiek izmantoti Jūrmalas, Baltijas lielākās kūrortpilsētas, unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma izpētei, izglītojošajam darbam un popularizēšanai. Pateicoties 2004.gadā izbūvētajām izstāžu zālēm, muzejs ir pazīstams arī ar aktīvo izstāžu darbību. Pēdējos gados, neskaitot pandēmijas laiku, vidējais muzeja apmeklējumu skaits gadā ir aptuveni 24 tūkstoši, kas apliecina muzeja popularitāti.
Atzīmējot 60 gadu jubileju, Jūrmalas muzejs ir pievērsies 20. gs. sešdesmitajiem gadiem, kas ir muzeja un Jūrmalas valstspilsētas sākotne. Sešdesmitie gadi pasaulē raksturoti kā pretrunīgs, lielu pārmaiņu un revolūciju, cerību un optimisma laiks, saukti arī par vētrainajiem, stilīgajiem un leģendārajiem sešdesmitajiem. Jūrmalā tie bieži dēvēti par Arnolda Deglava (1894–1969) laiku, novērtējot viņa personību un darbību Jūrmalas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāja amatā no 1961. gada līdz 1969. gadam.
Izstāde “JŪRMALA. MUZEJS. SEŠDESMITIE” ir muzeja velte visiem jūrmalniekiem un Jūrmalas viesiem, sagaidot vasaru un jauno kūrorta sezonu. Sešdesmito gadu gaisotni veido fotoattēli un priekšmeti no muzeja krājuma, kā arī 1964. gada un 1968. gada dokumentālo filmu fragmenti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. Izstādes mākslinieks Mārtiņš Heimrāts.

Jūrmalas muzejs,
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV - 2015

No:

13.05.2022 10:00

Līdz:

03.07.2022
Novērtē:

Organizatora ieteiktie