Folklora

Kapelas DZIGA albuma GOSTŪS prezentācijas koncerts

Piektdien, 8. februārī, plkst. 18.00 uz sava jaunā albuma “Gostūs” prezentācijas pasākumu Lūznavas muižā aicina kapela “Dziga”.
Pērnā gada pašās beigās iznāca jaunais kapelas “Dziga” albums “Gostūs”, kurš kapelas radošajā daiļradē ir nu jau septītais tautas mūzikas albums. Tajā iekļautas vienpadsmit latviešu, latgaliešu un dažu citu Eiropas valstu tautu kadriļu melodijas.
Albuma prezentācijas pasākumā interesenti tiks iepazīstināti gan ar jau labi zināmo, populāro kadriļu melodijām, kuras izdejos Lūznavas muižas kadriļu deju grupa, gan arī kapela izspēlēs pagaidām vēl mazāk zināmās kadriļas. Drosmīgākie pasākuma laikā kadriļas varēs arī iemācīties nodejot.
Kapela “Dziga” dibināta 1992. gadā un iekļaujas to kolektīvu pulkā, kuri ne tikai producē folkloru koncertos un dažādos pasākumos, bet arī paši aktīvi piedalās muzikālās folkloras vākšanā, apzināšanā un tās popularizēšanā, kā rezultātā, ieskaņojot savā interpretācijā, mūzikas albumu. Piecu gadu ilgumā kopš iepriekšējā albuma “Gotovs” ieskaņošanas, kapela uzkrājusi jaunu muzikālo materiālu.
Tāpat kapela “Dziga” laiku pa laikam dodas ciemos pie draugiem dažnedažādās zemēs. Katrs ceļojums ir unikāls piedzīvojums un jaunu izjūtu kopums, kas atstāj spilgtas un neizdzēšamas atmiņas smaržu, garšu un arī tautas mūzikas baudīšanas jomā. Albums “Gostūs” ir kā kapelas ceļojumu atspoguļojums mūzikā, dodoties ciemos un atkal atgriežoties mājās, tad atkal ciemojoties un atgriežoties.
Kapelā muzicē un albuma ierakstā piedalījušies: Inga Stafecka (vijole), Kristīne Zeltiņa (cītara, perkusijas), Dace Baltkāje (akordeons, perkusijas), Sandra Stare (perkusijas), Ilmārs Dreļs (bungas, mandolīna), Andris Ušpelis (cimbala), Pīters Daugulis (ermoņikas, stabule, mandolīna).
Albuma tapšanu atbalstījusi Rēzeknes pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” Mazo kultūras un tūrisma projektu programmā 2018. gadā. Ieeja albuma prezentācijas pasākumā ikvienam gribētājam ir bezmaksas.

Lūznavas muiža,
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, LV-4627
Piektdiena,
8. februāris, 18:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie