Galeriju ekspozīcijas

Mākslinieka Kārļa Dobrāja jubilejas izstāde

"Lai mana pateicība maniem vecākiem, ģimenei, skolotājiem, domubiedriem, manas mākslas cienītājiem un atbalstītājiem, arī noliedzējiem… Jūs visi esiet manu darbu līdzautori… Paldies!" (K. Dobrājs)

Izstāde “Smiltis un zelts” veltīta latviešu glezniecības klasiķa Kārļa Dobrāja (1943) 80 gadu jubilejai.
Talants un mūza vienmēr ir pavadījuši, nereti par vecmeistaru dēvētā, gleznotāja Kārļa Dobrāja radošo darbību, kurš sevi mākslas pasaulei stabili pieteica jau 20. gadsimta 60. gados un turpina gleznot vēl šobrīd. Savu aktīvo dzīves pozīciju un redzējumu Dobrājs ne vien tikai pauž caur vizuālo mākslas valodu, bet arī ir memuāru autors, kā arī pulcē sekotājus un domubiedrus sociālajos tīklos.
Jubilejas izstādes ekspozīciju veido darbi no dažādām radošajām dekādēm un pavisam jauni gleznojumi, kas tapuši 2022. gada nogalē un 2023. gadā.
Mākslinieka daiļrade ir dabas, cilvēka un dzīves iedvesmota. Viņš ir bijis arī pedagogs un padomdevējs vairākām mākslinieku paaudzēm. Dobrāja māksliniecisko rokrakstu iezīmē konsekventa uzticība klasiskās glezniecības vecmeistaru pamatvērtībām: akadēmiskā zīmējuma kvalitātei, figurālās kompozīcijas monumentalitātei un izsmalcinātam kolorītam. Glezniecības žanru lokā dominē psiholoģiski portreti, jutekliski akti, majestātiskas klusās dabas un figurālās kompozīcijas.
Savas karjeras laikā ir ieguvis starptautisku atzinību un ir vairāku mākslas apbalvojumu laureāts. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas muzeju fondos, tostarp arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Mākslinieka Kārļa Dobrāja jubilejas izstāde apskatāma mākslas galerijā “Art Platz”, Rīgā, Alberta ielā 4-9, no 24. februāra līdz 15. aprīlim.
Izstādes atklāšana notiks piektdien, 24. februārī, plkst. 17.00.

Galerija Art Platz,
Alberta iela 4, Rīga, LV-1010

No:

24.02.2023 10:00

Līdz:

15.04.2023
Novērtē:

Organizatora ieteiktie