Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Mākslinieka Kārļa Dobrāja personālizstāde "Dzīves dārzs"

Talants un mūza ir vienmēr pavadījuši, nereti par vecmeistaru dēvētā, Kārļa Dobrāja radošo darbību, kurš sevi mākslas pasaulei pieteica jau 20. gadsimta 60. gados un turpina gleznot vēl šobrīd. Viņš ir arī pedagogs un padomdevējs vairākām jauno mākslinieku paaudzēm. Māksliniecisko rokrakstu raksturo akadēmiska zīmējuma kvalitāte, akcents uz formu un apjomu, kā arī niansēts kolorīts. Glezniecības žanru lokā dominē psiholoģiski portreti, sensuāli akti, majestātiskas klusās dabas, monumentālas figurālās kompozīcijas, kā arī neiztrūkst alegoriski un provokatīvi darbi.

Izstādes centrālais darbs “Rudenī. 1970. gada autora atkārtojums” oriģināls atrodas Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, kas savulaik tika izstādīts starptautiskā mākslas izstādē Diseldorfā un atnesa Kārlim Dobrājam starptautisku atzinību.

Ejot mirkli apstājos, apgriežos, brīdi soļoju atmuguriski (..) Ieraugu kapsētas zemā akmens žoga pašā malā ābeli. Fantastiska, droši vien simtgadīga, varena, liektie zari bez nevienas lapas, tikai āboli vien. Āboli uz balta sniegota fona. Uzgleznotu, neticētu. Tātad jāuzglezno. (Fragments no Kārļa Dobrāja memuāriem)

Mākslinieka Kārļa Dobrāja personālizstāde “Dzīves dārzs” apskatāma mākslas galerijā “Art Platz” no 9. jūnija līdz 17. septembrim.

Galerija “Art Platz” Rīgā, Alberta iela 4-9.

Darba laiks 0.-S. 10.00-18.00.

Galerija Art Platz,
Alberta iela 4, Rīga, LV-1010

No:

09.06.2022 10:00

Līdz:

17.09.2022
Novērtē:

Organizatora ieteiktie