Gadatirgus

Miķeļdienas gadatirgus un festivāls Lustes

Šogad Krustpils saliņā notiks divu skaistu tautas mākslu satikšanās: mūzikas festivāls „LUSTES Jēkabpilī” satiksies ar Miķeļdienas tradīcijām. Neiztikt arī bez amatnieku gadatirgus, kurā varēs ne tikai pirkt un pārdot, bet arī apgūt tautas instrumentu izgatavošanas prasmes.

Šogad pie mums viesosies ciemiņi no ārvalstīm – Ansamblis kapela „Rudomianka“ (Lietuva), ansamblis “KÕHUKESED” (Igaunija), kapela “Provincia” (Lietuva) un iespējams mūs apciemos arī ansamblis no Baltkrievijas, dalībnieki, ņemot vērā valdošos apstākļus, mēģina rast iespēju ierasties klātienē.

Latviju šogad Lustēs pārstāvēs kapelas “Digna” (Dignāja), “Spēlmaņi” (Nīgrande), “Laimas lauku kapela” (Krišjāņi), “Andrupenes kapela” (Andrupene) kā arī mūsu pašu “Kreicburgas ziķeri”, pasākumu krāšņāku padarīs tautas deju kolektīvi “Delveri”, “Delverēni”.

Lustes šogad svin jau 13 gadskārtu un idejiski viss paliek pa vecam – būs lustīgi, būs skanīgi, būs tautiski, lai arī šogad nedaudz neierasti, bet tas nebūt nemazina pasākuma mērogus, viesus un tradicionālo izskatu.

Festivāls „Lustes Jēkabpilī” jau sevi pierādījis kā nozīmīgs un muzikāli augstvērtīgs pasākums ne tikai Jēkabpilī un Latvijā, bet arī tuvējās kaimiņvalstīs. Visos ansambļos darbojas talantīgi, profesionāli un aizrautīgi mūziķi, kas ar vislielāko prieku aicina apmeklēt pasākumu un izlustēt no visas sirds, neaizmirstot ievērot noteiktās distances.

Šogad “LUSTES Jēkabpilī” notiek Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta ENI-LLB-1-108 “Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” ietvaros.

Projekta kopējais finansējums ir 1 031 590,97 eiro, t.sk. Eiropas Savienības atbalsts 90% – 928 431,87 eiro.


Pasākums – bez ieejas maksas.


Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore,

Vita Artjomenko

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbildīga ir Jēkabpils pilsētas pašvaldība un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Krustpils brīvdabas estrāde,
Rīgas iela 205, Jēkabpils, LV-5202,
Svētdiena,
27. septembris, 10:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie