Mūzikas festivāli

Mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" 2019

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aizsācies 1985. gadā, sekmējot mūzikas un mākslas simbiozi, ir kļuvis par tradīciju Latvijas mūzikas dzīve.
Festivāls “Bildes” apvieno Latvijas visdažādāko stilu un žanru izpildītājus un komponistus, iepazīstina klausītājus ar Latvijas mūzikas aktualitātēm un tieši šim festivālam sagatavotiem projektiem. Festivāla koncertos vienmēr piedalās atzinību guvuši un tautā mīlēti mākslinieki. Festivāla pastāvēšanas laikā ir radusies arī jaunā mūziķu paaudze, iedvesmota no radošās, atbalstošās un aktīvās vides. Katru gadu Latvijas kultūras telpā tiek atklātas jaunas, radošas un talantīgas personības, liela daļa no tām, pateicoties festivālam “Bildes”.

Festivāla pastāvēšanas laikā uz “Bilžu” skatuves skatītājus priecējušas 1414 grupas un projekti, kuros piedalījušies vairāk nekā 4100 mūziķu.

2019. gadā festivāls “Bildes” notiks jau 34. reizi!Festivāla “Bildes 2019” Koncertu programma:


21. oktobris - 19:00, Mūzikas nams “Daile”

BLŪZA KONCERTS
Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” blūza koncertu tradīcija tiek kopta jau no deviņdesmitajiem gadiem un šobrīd ir viena no nedaudzajām iespējām plašākai sabiedrībai redzēt un dzirdēt Latvijas blūzmeņus uz vienas skatuves.
Koncertā uzstāsies - “Big Eye Bee”, Ainars Pūpols un “[Pī] Blues”, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, Jānis Vanadziņš, Laima Miltiņa un “Harmony 4 Riga”, ”, “Rahu the Fool”, “The Twins Peek”, “Blues Cake”, “Bad habits” u.c.
Koncertu vada – Jānis Bukums


27. oktobris - 17:00, Mūzikas klubs “Kaļķu vārti”

“BILŽU” MŪZIĶU UN VIŅU BĒRNU KONCERTS
Pārstāvot mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” dalībnieku muzikālās ģimenes, uz vienas skatuves dziesmās, emocijās un profesionālajā pieredzē dalīsies dažādu paaudžu festivāla dalībnieki un viņu bērni.
Koncertā uzstāsies - Miltiņu ģimene, Ziemeļu ģimene, Križevicu ģimene, Aleksandrs, Dārta Nora un Inta Pauļuki, Pūpolu ģimene, Elza un Atis Ieviņi, Īļu ģimene, Elviss Patriks un Ivars Pētersoni, Horens Stalbe ar bērniem, Tomijs un Guntars Endzeļi, Dāvids un Ēriks Loki, Valteru ģimene, Fēlikss Ķiģelis ar bērniem, Anna un Ansis Klintsoni u.c.
Koncertu vada - Arnis Miltiņš


30. oktobris - 19:00, Mūzikas klubs “Kaļķu vārti”

DZIESMINIEKU KONCERTS
Koncertā uzstāsies - Inta Pauļuka un ukuleļu ansamblis, Ēriks Loks, Jānis Jansons, Matīss un Uldis Ozoli, Arnis Miltiņš, Anta Eņģele, Sandra Bula un Āris Ziemelis, Felikss Staņevičs, Egons Pičners, Silvestrs Sīlis, Uldis Kākulis, Haralds Sīmanis, Mikus Frišfelds, Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls, Agita Kaužēna, Juris Hiršs u.c.
Koncertu vada - Mikus Frišfelds un Egons Pičners


31. oktobris - 19:00, Mūzikas klubs “Kaļķu vārti”

JAUNO DZIESMINIEKU KONCERTS
Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Jauno dziesminieku koncertā piedalīsies mūziķi, kuri kā dziesminieki jau ir iemantojuši atpazīstamību, kā arī pavisam jauni dziesminieki.
Koncertā uzstāsies - Lauris Valters, Gatis Zotovs, Renārs Veličko, Mārtiņš Križevics, Elīzabeta Krēģere, Agija Kalve, Elviss Patriks Pētersons, Kintija Alpe, Matīss Kalniņš, Edgars Rakovskis, Anete Kozlovska, Anita Zambare, Matīss Pavītols, Aigars Kručs, Jānis Niedra u.c.
Koncertu vada – Lauris Valters


4. novembris - 19:00, VEF Kultūras pils

JAUNO GRUPU KONCERTS
Jaunās grupas kopprojektos ar “Bilžu” veterāniem, kā ierasts, koncertā izpilda divas dziesmas – vienu no sava, otru no pieredzējušo mūziķu repertuāra. Šogad koncertā būs gan pavisam gados jauni mūziķi, kas gūs savu pirmo pieredzi uz lielās skatuves, gan jauno grupu statusā uzstāsies pieredzējuši mūziķi, kuri plašākai publikai atrādīs savus jaunos projektus.
Koncertā uzstāsies “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas “Kumosiņš”, “Bekars”, “Matek”, “The Big Deal”, kā arī jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons 2019” finālisti - “Idioti. Trupa.”, “Tornhill”. Pašlaik turpinās konkursa dalībnieku atlase un kopprojektu veidošana.
Koncerta dalībnieku saraksts tiks papildināts.
Koncertu vada – Andris Freidenfelds


16. novembris - 12:00, VEF Kultūras pils

KONCERTS BĒRNIEM
Koncerts bērniem mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” programmā tika iekļauts jau 1992. gadā, un ir kļuvis par festivāla neatņemamu sastāvdaļu.
Koncertā uzstāsies – bērnu popgrupas “Dzeguzīte”, “Knīpas un knauķi”, “Kolibri”, “Poppy”, “Momo”, “Tev un man”, “Vējā”, “Podziņas”, Nila Īles mazo perkusionistu grupa “SAFARA”, Māris Pūris un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas deju programmas audzēkņi u.c.
Koncertu vada – Igeta Ozoliņa
Starpbrīdī – visiem apmeklētājiem garšīgs pārsteigums no “Druvas saldējuma”.
Ieeja no 3 gadu vecuma.


16. novembris - 19:00, VEF Kultūras pils

BILŽU VETERĀNU KONCERTS
Koncertā piedalīsies mūziķi, kuri uzstājušies mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” pirmsākumos, kā arī mūziķi, kas apvienojušies unikālos kopprojektos.
Koncertā uzstāsies – “COLT”, “Stiprās sievas” un “Ogas”, “Dzidriņas megasistēma”, “Lādezers”, “ARMANDSOUND”, JĀNIS BUKUMS, Māra Kalniņa un “Bague Duo”, Varis Vētra, Ineta Rudzīte, “The Cucumbers”, Juris Pavītols, “Denktie vīri”, “Vaidava”, Horens Stalbe un “Riga Reggae”, “Exiled in Brussels”, “Pērkons” u.c.
Koncertu vada – Ēriks Loks

No:

21.10.2019 19:00

Līdz:

16.11.2019
Novērtē:

Organizatora ieteiktie