Teātris

Ogres teātra izrāde: Henriks Ibsens SANATORIJA

15. oktobrī plkst. 18:00 sanatorijā "Ogre"
Ogres teātra izrāde "Sanatorija"
Pēc Henrika Ibsena lugas "Tautas ienaidnieks" motīviem

Režisors: Jānis Kaijaks

Norvēģu klasiķis Henriks Ibsens savai 1882. gadā sarakstītajai lugai devis izaicinošu nosaukumu: “Tautas ienaidnieks”. Un tiešām – šajā darbā atrodamas tēmas, kuras arī mūsdienās izskan provokatīvi un asi, jo pašā būtībā sabiedrībā, kādu to savulaik redzēja Ibsens, nekas nav mainījies.

Bet luga nav tikai un vienīgi par politiku, tajā cieši savītas mīlestības, nodevības, ģimenes tēmas, un izrāde katram tās skatītājam uzdos jautājumu: “Bet ko darītu tu? Kāda būtu tava izvēle?”.

Izrādes “Sanatorija” darbība norisinās kādā Norvēģijas mazpilsētā, kas sāk piedzīvot savu uzplaukumu. Pilsētā ir uzcelta sanatorija, sākas iebraucēju pieplūdums, ceļas nekustamo īpašumu cenas. Katrs pilsētas iedzīvotājs izjūt labumu no tā, ka šeit sāk veidoties kūrorts. Bet “veiksmes stāsts” izrādās apdraudēts un var pat beigties, jo sanatorijas galvenais ārsts Tomass Stokmans atklāj, ka ūdens, ko saņem pilsēta, ir saindēts un kaitīgs veselībai...

Vienlaikus izrāde “Sanatorija” ir īpašs notikums, jo ieved skatītāju vēsturiskajā sanatorijas “Ogre” ēkā, kurā atrodami unikālie latviešu mākslinieka Anša Cīruļa gleznojumi.

Radošā komanda: režisors – Jānis Kaijaks, māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, skaņu, gaismu operatori – Mārtiņš Andersons, Austra Matveja, radošā direktore – Ieva Rodiņa u.c.

Lomās: Guntars Arājs, Astra Kolberga, Katrīna Anna Ozoliņa, Guntis Kolbergs, Pēteris Zilberts, Andris Krauja, Arturs Mālnieks, Andris Peismalietis, Juris Gasparovičs u.c.

Izrāde tapusi ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta finansējumu, kā arī ar Ogres novada Kultūras centra, Ogres novada pašvaldības un metālapstrādes uzņēmuma “LS Steel” atbalstu.

Biļetes: 20 EUR "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetveikalā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/24978

15% atlaide ar Ogres novadnieka karti/aplikāciju, skolēna, studenta, pensionāra, invalīda apliecību, ISIC vai ITIC karti, grupas biļetēm (10+).

Bijusī sanatorija "Ogre",
Gaismas prosp. 2/6, Ogre, Ogres pilsēta, LV-5001
Svētdiena,
15. oktobris, 18:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie