Kino notikumi

Pirmizrāde "Oļegs"

Oļegs
Latvija, Lietuva, Beļģija, Francija, 2019
Drāma
Garums: 108 min.
Režisors: Juris Kursietis
Lomās: Valentin Novopolskij (LT), Dawid Ogrodnik (PL), Anna Próchniak (PL), Adam Szyszkowski (PL), Guna Zariņa (LV)

Oļegs mēģina sakārtot savu dzīvi, dodoties peļņā uz Briseli, bet pēc darba vietas pazaudēšanas un sasaistīšanās ar poļu mafiju, attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī.

Vēloties tikt galā ar parādu nastu, Oļegs dodas peļņā uz Beļģiju. Viņš iekārtojas tur darbā savā profesijā - kā gaļas atkaulotājs gaļas kombinātā, bet peļņas iespējas pasliktina tas, ka Oļegs ir nepilsonis. Pēc konflikta darba vietā Oļegs paliek svešā valstī bez ienākumiem, tādēļ viņš pieņem iepazītā poļa Andžeja piedāvājumu nākt zem viņa paspārnes.
Sākotnēji viss šķiet gludi, Oļegs tiek iekārtots darbā Andžeja firmā likt saules kolektorus. Pēc algas neizmaksāšanas gan seko konflikts ar poļiem, bet pēc neveiksmīga mēģinājuma kaut ko atrast Briselē, tiek panākts izlīgums. Pamazām atklājas Andžeja īstā daba. Oļegam izgatavo viltotu poļu pasi un apsola iekārtot jaunā darbā. Solījumi netiek pildīti, soli pa solim Andžejs Oļegu salauž gan fiziski, gan psiholoģiski.

Bez naudas, dokumentiem un telefona ziemas aukstumā Oļegam nav kur glābties. Kad ir sasniegts viszemākais eksistences punkts, Oļegam tomēr pietiek spēka atsperties un celties augšup.

Filma latviešu, angļu, krievu, poļu, franču, flāmu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filmas PIRMIZRĀDE kinoteātrī "Splendid Palace" 2.oktobrī plkst.19:00!

Ieeja uz PIRMIZRĀDI: 8.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 6.00 EUR

Splendid Palace,
Elizabetes iela 61, Rīga, LV- 1050
Trešdiena,
2. oktobris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie