Izstādes

Plakātu izstāde DemokrātiJĀ!

Plakātu izstāde DemokrātiJĀ!
“Runā tik skaļi, lai sadzird tie, kam jāsadzird”
”Jaunu zemeslodi interneta veikalā nepasūtīsi”
”Man ir tiesības uz izglītību, bet vai es mācos?”
Šīs ir dažas idejas un atziņas, ko jaunieši radījuši ”Loesje” radošās rakstīšanas plakātu darbnīcās visā Latvijā.
”Loesje” ir 1983. gadā Nīderlandē dibināta starptautiska organizācija, kas atbalsta indivīda tiesības uz vārda un izpausmes brīvību. Kopš 2006. gada organizācija ir pārstāvēta arī Latvijā. Viedokļa paušanai tiek izmantoti vienkārši veidoti, melnbalti plakāti, kuru teksti tiek radīti, izmantojot speciālu radošās rakstīšanas tehniku. Plakāti tiek parakstīti ar nīderlandiešu meitenes vārdu – Loesje.
Zīmīgi, ka 2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, un tajā visa uzmanība vērsta uz jauniešu lomu labākas nākotnes veidošanā. Lai jauniešu idejas tiktu sadzirdētas, efektīvs veids ir tās paust tieši un radoši. Laikā, kad demokrātija ir jāsargā, un gadā, kad Eiropas Savienība par vienu no prioritātēm ir izvirzījusi jaunatni, aicinām aplūkot plakātu izstādi ”DemokrātiJĀ”.
Izstādē redzamie plakāti izstrādāti jauniešu hakatonos “Darīt ir darbības vārds” 2022. gada pavasarī. Tajos piedalījās skolēni no Babītes, Brocēniem, Daugavpils, Grobiņas, Jēkabpils, Liepājas, Limbažiem, Līvāniem, Olaines, Pļaviņām, Rīgas, Saldus, Stalbes, Valkas un Valmieras. Plakātu izstrādē piedalījušies arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši.
Demokrātijas pamatā ir saruna. Saruna vienam ar otru, saruna ar līdzīgi vai citādi domājošiem, saruna pašam ar sevi. Un saruna sākas ar ideju, domu, notikumu. Veidoto plakātu vēstījumi neapšaubāmi būs stimuls pārdomām un sarunām par demokrātiju, vērtībām un būtisko.

Izstādes darbi tapuši biedrībai “Eiropas Kustība Latvijā” sadarbojoties ar fondu atvērtai sabiedrībai “DOTS” projektā “DemokrātiJĀ!”

No 1. līdz 9. maijam izstāde apskatāma bez maksas. Atlikušo vasaras
sezonu to būs iespējams aplūkot koncertu un pasākumu apmeklētājiem.
Ieeja Bez maksas

Brīvdabas koncertzāle "Mītava",
Pasta sala 3, Jelgava, LV-3001

No:

01.05.2022

Līdz:

18.09.2022

Organizatora ieteiktie