Izstādes

Rīgas Porcelāna muzejā mākslinieku grupas izstāde “Brīva forma”

Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies Baltijas keramiķu grupas izstāde “Brīva forma”, kas būs skatāma no 2024. gada 14. jūnija līdz 11. augustam.

Esiet gatavi pārdefinēt savu izpratni par porcelānu gaidāmajā grupas izstādē “Brīvā forma”, kurā tiks eksponēti gan starptautiski pazīstamu Latvijas mākslinieku, kā piemēram, dueta Skuja Braden, Ilonas Romules, Elīnas Titānes, Valdas Podkalnes, Sanitas Ābelītes, Jekaterinas Sazonovas, Tatjanas Krivenkovas un Andra Vēža darbi, lietuvietes Egles Einikites-Narkevičienes (Eglė Einikytė-Narkevičienė) un igauņu mākslinieka Kauri Kallasa (Kauri Kallas) jaunākais veikums, kā arī jaunākās keramikas paaudzes pārstāves, talantīgās mākslinieces Ojūnas Batbajaras darbi. Izstāde ir veltīta porcelāna formveidei, telpiskiem mākslas objektiem, kurus autori rada vienā eksemplārā – rullējot, būvējot, lejot, plēšot un veidojot.

Šī izstāde ir iespēja novērtēt šobrīd aktīvi strādājošas mākslinieces un māksliniekus, viņu unikālo redzējumu un māksliniecisko rokrakstu. Piekam, starp porcelāna darbiem būs iezadzies arī pa kādam akmensmasas elementam – tas būs atjautības uzdevums vērīgam skatītājam, ievērot un salīdzināt plastiskās un estētiskās īpašības, kas piemīt šiem keramiskās grupas materiāliem.


Visi izstādes mākslinieki ir izcili topošie vai esošie keramiķi, savas nozares speciālisti, bet ikkatrs no tiem ir atšķirīgs gan radīšanas procesā, gan arī gala rezultātā. Tomēr viens aspekts tos visus apvieno – forma.
Izstāde “Brīva forma” pārsteigs ar savu vizuālo izteiksmes veidu. Izstāde nojauks tradicionālos priekšstatus par porcelānu un keramikas mākslu, atklājot kā šie materiāli var pārdefinēt ierastās formas un kalpot par pamatu neierobežotam radošumam. Tā rādīs individualitāti, eksperimentu un cilvēka gara neierobežoto potenciālu.

No:

14.06.2024

Līdz:

11.08.2024

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 11:00 - 18:00
Trešdiena: 11:00 - 18:00
Ceturtdiena: 11:00 - 18:00
Piektdiena: 11:00 - 18:00
Sestdiena: 11:00 - 18:00
Svētdiena: 11:00 - 18:00

Novērtē: