Lekcijas

Sociālo inovāciju forums

26. septembrī koncertzālē “Lielais dzintars” no pulksten 8:30 norisināsies Sociālo inovāciju forums, kurā dažādu nozaru viedokļu līderi dalīsies savā redzējumā un pieredzē par kultūrvidi, radošo ekonomiku un tās izaicinājumiem, tostarp apskatot tādas globālas tēmas kā mākslas ietekme uz klimata pārmaiņām, pilsētas attīstības un inovāciju perspektīvas jauniešu acīm, sabiedrībai aktuālu sociālo problēmu un izaicinājumu risinājumi ar inovāciju palīdzību u.c.

Forums norisināsies divās paralēlās sesijās, no kurām viena veltīta tēmai "Pilsēta", savukārt otra ar nosaukumu "Iedzīvotāji". Dalībnieki tās varēs brīvi mainīt, lai būtu iespēja uzzināt vairāk par sev interesējošām tēmām. Lai piedalītos forumā, līdz 22. septembrim jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa šeit: https://ej.uz/SocialoInovacijuForums

Forumā uzstāsies 18 lektori, kuri pārstāvēs gan publisko un privāto sektoru, gan sabiedrību. Dažādu nozaru viedokļu līderi dalīsies savā redzējumā un pieredzē par kultūrvidi, radošo ekonomiku un tās izaicinājumiem, tostarp apskatot tādas globālas tēmas kā mākslas ietekme uz klimata pārmaiņām, pilsētas attīstības un inovāciju perspektīvas jauniešu acīm, sabiedrībai aktuālu sociālo problēmu un izaicinājumu risinājumi ar inovāciju palīdzību un citiem jautājumiem.

Lektoru vidū būs profesore, Latvijas Kultūras akadēmijas pētniecības centra vadītāja Anda Laķe, mākslinieki, pilsētvides plānotājs un dizainers, vietrades komandas “nēbetjā” dibinātājs Jānis Ķīnasts, mūžizglītības eksperte Anita Birzniece, projekta “Future Divercities – Creativity in an urban context” vadītāja Letīcija Meneka (Laetitia Manach, Francija), programmas “Eiropas kultūras galvaspilsēta” konsultants un entuziasts Hans Grico Šmits (Hanns Grizzo Schmidt, Vācija), Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas valdes locekle Madara Ūlande, organizācijas “1D Lab” izpilddirektors Sedriks Klakāns (Cedric Claquin, Francija), biedrības “Popes muiža” dibinātāja Dace Vašuka, Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja v.i. Atis Egliņš-Eglītis, Rīgas apkaimju alianses valdes priekšsēdētāja Alija Turlaja, sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības jomā Sintija Tarasova, festivāla "Komēta" rīkotāji Dāvis Kaņepe un Liene Jurgelāne, Kuldīgas Mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis, Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZiiC) vadītāja Kristīne Pujāte.

Uz forumu īpaši aicināti politiķi un galvenie politikas veidotāji, kultūras, izglītības, mediju un radošo industriju pārstāvji, IT jomas speciālisti, sociālās uzņēmējdarbības praktiķi, kā arī jaunieši.

Sociālo inovāciju forums ir viena no aktivitātēm, kas septembra beigās Liepājā norisināsies projekta "Future DiverCities – Creativity in an Urban Context" ietvaros. Lai veicinātu mākslinieku un radošo personību starptautisko pieredzes apmaiņu, realizētu jaunus kultūras projektus un dalītos savstarpējā pieredzē, vairāku dienu garumā notiks dažādi pasākumi – sociālo inovāciju forums, eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”, kā arī tai sabiedrības daļai, kurai ikdienā liegta iespēja apmeklēt pilsētvidē notiekošo, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību tiks sniegta iespēja iepazīt Liepāju.

Projekta “Future DiverCities – Creativity in an Urban Context”” būtība ir pētīt mākslas un radošuma nākotnes ilgtspēju Eiropas pilsētvidēs. Projekts iesaista vietējo sabiedrību un apskata kultūras daudzveidību, vienlaikus apvienojot Eiropas vadošo radošuma centru tīklu, rosinot un atbalstot radošumu un inovācijas, attīstot topošos talantus un palīdzot radīt mākslas un radošo darbu izplatīšanas tīklu. Liepājas Kultūras pārvalde projektā ir viens no 8 partneriem, līdzās Savonia Universitātei no Somijas un nevalstiskām organizācijām “1DLAB” un “Seconde Nature” (Francija), “Public Art Lab” (Vācija), “ANTI festival” (Somija), “BEK” (Norvēģija) un “Kontejner” (Horvātija).

Projekta īstenošanu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Komisijas programmu “Radošā Eiropa”.Projekta aktivitātes atbalsta Magnetic Latvia.

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Ceturtdiena,
26. septembris, 08:30
Novērtē:

Organizatora ieteiktie