Folklora

SUDRABU SMELDAMA. FOLKLORAS KOPAS GRODI LIELDIENU KONCERTS

Mūsu sudraba avoti ir Latvijas ļaudis un viņu tradīcijas, iznestas un izsijātas cauri gadu simteņiem. Tie ir gudrie vīri, čaklās sievas, viņu dziedātās dziesmas un dancotie danči, viņu māka izdzīvot kara un miera laikus. Šajā un iepriekšējā vasarā Grodu dalībnieki devās pie viedajām lauku sieviņām uzzināt viņu dzīves gājumus un pieredzētās atziņas. Saules sagaidīšana un pavadīšana, maizes cepšana, piena slaukšana, segu un dvieļu aušana, dziedāšana, piederība dzimtajai vietai – tie ir tie mazie ikdienas spēka avoti, par kuriem savā pieredzē dalījās satiktās teicējas.

Lieldienu koncertā skanēs šo teicēju balsis, viņu paustās dzīves gudrības. Tajā tiks izdziedātas tās Latgales novada dziesmas un dejas, kas, atjaunojoties Grodu dalībnieku sastāvam, repertuārā ienākušas pēdējos gados. Sevišķi iecienīta šobrīd Grodiem ir Latgales daudzbalsīgā a capella dziedāšana, taču koncertā neizpaliks arī jaunākā folkloras slāņa dziesmas ar mūzikas instrumentu pavadījumu.

Līdzīgi kā akas baļķi saglabā dzīvo zemes avotu ūdeni, Grodi 35 gadu garumā ir sargājuši un uzturējuši dzīvas tautas tradīcijas un garīgo mantojumu. Tāpēc katrs, kas joprojām dzied, dejo, svin svētkus, agrāk vai vēlāk varēs teikt: “Sudrabu smeldama, iesmēlu zeltu”.

Folkloras kopa „Grodi” dibināta 1987.gadā Tās darbības pamatā ir tautas tradīciju izzināšana, apgūšana un tālāka popularizēšana. Kopas dalībnieki vāc folkloras materiālus ekspedīcijās pie tautas teicējiem, kur arī apgūst tradicionālo dziedāšanas un muzicēšanas manieri. Sadarbojas ar etnomuzikoloģijas, arheoloģijas, antropoloģijas, astronomijas un citu zinātņu speciālistiem seno tradīciju izzināšanā un atjaunošanā. Grodu dalībnieki ir pagatavojuši XII gs. latgaļu apģērba un rotu precīzas rekonstrukcijas. Kopa rīko un piedalās tautas tradicionālo svētku svinēšanā un ar tiem saistītajos rituālos.

Latgales vēstniecība "Gors",
Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
Svētdiena,
9. aprīlis, 16:00

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 12:00 - 18:00
Trešdiena: 12:00 - 18:00
Ceturtdiena: 12:00 - 18:00
Piektdiena: 12:00 - 18:00
Sestdiena: 12:00 - 16:00
Svētdiena: 12:00 - 16:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie