Teātris

«Svētā sieviete»/«Священная женщина»

2019.gada 4.jūnijā Rīgas Mazajā teātrī Jums būs iespēja apmeklēt deju uzvedumu no Parīzes. Uzstāsies Dana Mussa – „mežonīgā” stepju meitene, kura nolēma dejot par spīti visiem, pakļaut Franciju – deju dzimteni un izbrīnīt Parīzi – pasaules kultūras centru.
Viņas ceļš nav viegls, tādēļ viņas deja ir vēl kaislīgāka.Piedzima viņa mazā Kazahstānas pilsētiņā un uz šodienu viņa ir dejotāja, horeogrāfe, režisore, savas personīgās deju skolas „Etno Balets” dibinātāja Parīzes sirdī un JUNESKO DEJU STARPTAUTISKĀS PADOMES LOCEKLE.
Dana sniedza savus projektus Parīzē, Londonā, Stokholmā, Barselonē, Kannās un daudzās citās Eiropas pilsetās. Uzvedumi, perfomansi, filmas, fotogrāfijas, gleznas, nodarbības, meistar-klasses....Balets un svētbijīgā deja visās tā izpausmēs un formātos. Parīzes Operas leģendārā un slavenā profesora Iva Kazati mācekle un Parīzes Operas dejotāja. Kā arī viņa apmeklēja kursus pie tādiem skolotājiem kā Andre Klemm (Lielais teātris, Parīzes opera), Antolio Labis (Parīzes opera), Frederiks Lazarelli (Meksikas Nacionālais balets), apmeklēja nodarbības Nacionālā deju centrā (CND) un Micadanses studiju. Uz šodienu viņai pašai ir vairāk kā 120 mācekļu, režisē uzvedumus un gatavo bērnus Parīzes Operas skolai un franču konservatorijām.
Dana Mussa Talantu šova Francija 2018 fināliste (TalentIncroyable 2018), jaunā deju stila Etno Balets dibinātāja (EthnoBallet), Deju Associācijas Etno Balets Parīzē dibinātāja (EthnoBalletParis).
Etno Balets pēc savas būtības ir baleta kustību un seno Sakšu sieviešu deju simbiozs, kas augsti tika novērtēts Parīzes daiļrades pasaulē.
Etno Balets pirmkārt ir septiņi Sieviešu „arhitipi”, kuri tiek pasniegti ar deju kustību palīdzību. Septiņi „arhitipi” vienlaicīgi ir septiņi teatrāli varoņi, tajā pat laikā tie ir septiņi Sievietes dvēseles izaugsmes posmi.
Septiņi sievietes „arhitipi”:
Medniece
Sieviete – dzīvnieks. Izturīga,varonīga un kaislīga.
Darbs ar iekšējām bailēm un personīgiem kodiem.
Jātniece
Sieviete – ātrums, sieviete – vējš. Apkārtējā gaisotne ir viņas ceļabiedrs, dzīvnieks ir viņas draugs. Totēmizma un animizma ideju iemiesojums.
Amazone
Sieviete – karotāja. Spēcīga, izturīga un ātra. Viņa rituālā dejā izmīda zemi paklanoties Saulei un paceļ rokas tiecoties pie Tengri Dieva.
Šamaniete
Veselības nesēja, burve, viņas maģiskie ekspresīvie žesti ievada transā, viņas siltums pārņem ķermeni un enerģija uzbudina apziņu.

Nākotnes paredzētāja
Noslēpumaina, aizvērta un mistiska. Viņa pavedina un pievilina. Nāk un izzūd. Savā noslēpumainā alā viņa izpilda svētbijīgas darbības, kontaktējas ar kosmosu un valda pār cilvēkiem.
Valdniece
Valdonīga, gudra un ar stipru gribas spēku. Dotā sieviete ir ideāla iemiesojums. Viņā sakopotas piecu augstāk minēto sieviešu varoņu īpašības. Sievišķīga, bet valdonīga, varonīga, bet maiga. Valdītāja, sieva un māte.
Dieviete
Sieviete – enģelis. Viņa visur un vienlaicīgi nekur. Viņai nav svara, krāsas un smaržas, taču viņas klātbūtne vienmēr ir jūtama.

Savā uzvedumā Rīgā, 4.jūnijā plkst.19.00 Dana parādīs Jums trīs sieviešu „arhitipus”:
Nākotnes paredzētāja, Jātniece, Amazone.

Vairāk informācijas: http://rigasmazaisteatris.lv

Rīgas Mazais teātris,
Stabu iela 18C, Centra rajons, Rīga, LV-1011
Otrdiena,
4. jūnijs, 19:00
Novērtē: