Klasiskās mūzikas koncerti

TRAVERSFLAUTAS EIROPĀ UN LATVIJĀ. Kristīne Stumbure, Maija Kļaviņa un Ieva Saliete

Koncertprogrammā “Traversflautas Eiropā un Latvijā” piedalās Kristīne Stumbure, Maija Kļaviņa (traversflautas), Ieva Saliete (klavesīns).
Vairums jau iepazinis traversflautas jeb baroka flautas šarmanto un krāsām bagātīgo tembru, taču šajā koncertā to būs iespējams baudīt divkārt koši. Koncertprogramma divām traversflautām un basso continuo Latvijā izveidota pirmo reizi. Traversflauta komponistu partitūrās parādījās 17. gs. beigās, bet 18. gs. tā bija jau lielā cieņā visā Eiropā, tostarp arī Latvijā. Šī koncertprogramma ar īsiem, izglītojošiem stāstījumiem ir iespēja ielūkoties Eiropas baroka laika mūzikas spilgtākajās lappusēs ar traversflautu tuvplānā.
Šodien, gluži kā pirms 300 gadiem, Itāliju pārstāvēs visiem zināmais skaņumeistars Antonio Vivaldi, Franciju – Žans Marija Leklērs, kā arī pats flautu meistars Žaks Martins Hotetērs, Vāciju – paša dižgara dēls un Kurzemes hercogistes gaumes noteicējs Karls Filips Emanuēls Bahs un Prūsijas karaļa flautas spēles skolotājs Johans Joahims Kvancs, taču Latvijas teretorijā tapušās kompozīcijas šoreiz no Johana Valentīna Mēdera, kurš daļu savas dzīves vadīja Rīgas Doma dievnamā un Johana Godfrīda Mīteļa, kura portrets turpina rotāt Rīgas Sv. Pētera baznīcas kolonnas, krājumiem.
Kristīne Stumbure studējusi J.Vītola JVLMA , kur ieguvusi bakalaura grādu prof. Imanta Sneibja flautas klasē un maģistra grādu viesprofesora Nēmes Pundera vēsturisko flautu klasē. Pēc diploma iegūšanas papildinājusi zināšanas pie Kristofa Hungeburta Berlīnes Mākslu Augstskolā un meistarklasēs daudzviet Eiropā. Patlaban Kristīne ir lektore JVLMA Senās Mūzikas katedrā, baroka orķestra Collegium Musicum Rīga flautu grupas koncertmeistare, muzicē ar seno mūziku saistītos projektos Latvijā un Eiropā.
Maija Kļaviņa īpaši aktīvi muzicē senās mūzikas projektos. Absolvējusi Ilonas Meijas flautas klasi JVLMA un ieguvusi maģistra grādu mūzikā, studijas turpināja Senās mūzikas katedrā pie Kistīnes Stumbures. Maija zināšanas traversflautas spēlē ir papildinājusi pie izciliem pedagogiem - Kristofa Hundgeburta (Berlīne), Pedro Soares (Portu), Lauras Portesorvo (Roma), Dorotejas Zēlas (Minhene), Lindes Brunmairas – Tutsas (Trosingena) un citiem lieliskiem mūziķiem. Apguvusi arī citus traversflautas saimes instrumentus – pikolo flautu, Hotetēra traversflautu un klasicisma flautu. Uzstājas kopā ar baroka orķestri Collegium Musicum Riga Māra Kupča vadībā, gan kā orķestra māksliniece, gan soliste. Regulāri iestudē programmas ar ilggadējo saspēles partneri Gertrudu Jerjomentko un citiem senās mūzikas pārstāvjiem. Saņēmusi Arnolda Šturma balvu par radošiem sasniegumiem, kā arī nomināciju Lielajā mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” un Skatītāju simpātijas balvu.
Klavesīniste Ieva Saliete ir dzimusi Rīgā. Paralēli klavierspēles studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā Valda Janča klasē, apgūst klavesīna spēli pie Ainas Kalnciemas. No 1996. gada turpina studijas Freiburgas Mūzikas augstskolā prof. Roberta Hilla (Robert Hill) vēsturisko taustiņinstrumentu klasē un prof. Kalles Randalu (Kalle Randalu) klavieru klasē. Studijas beidz ar izcilību un papildina zināšanas basso continuo un kamermūzikas jomā Bāzeles Schola Cantorum pie prof. Jorga-Andreasa Botihera (Jörg-Andreas Bötticher) un Serdžio Azolīni (Sergio Azzolini). Ilgus gadus dzīvojusi Freiburgā kā brīvmāksliniece, regulāri koncertējot ar Eiropas izcilākajiem baroka ansambļiem. Veikti ieraksti Latvijas Radio, Vācijas SWR un BR, Šveices DRS. Kopš 2010. gada dzīvo Latvijā, bijusi klavesīna klases docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedrā. Sadarbojas ar Sinfonieta Rīga, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, vokālo grupu Putni, Matīsu Čudaru, Georgiju Sarkisjanu, Maiju Kļaviņu, Agnesi Kanniņu, Aiju Veismani-Garkeviču u.c. Regulāri koncertē Eiropā dažādos festivālos kā Lucernas festivāls, Utrehtas Senās Mūzikas festivāls, Bruges Senās Mūzikas festivāls, Londonas Hendeļa festivāls u.c. Ieva Saliete ir Lielās Mūzikas balvas laureāte kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.
Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada pašvaldība. Biļetes no 4,00 eiro, tās nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs, internetā un uz vietas Lūznavas muižā. Koncerts plānots zaļajā (drošajā) pasākumu norises režīmā, tā apmeklēšana iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu. Pirms, koncerta laikā un pēc apmeklētājiem jālieto sejas aizsargmaskas.

Lūznavas muiža,
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, LV-4627
Svētdiena,
6. februāris, 15:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie