Māksla

Valda Buša Septiņdesmitie

Bulduru Izstāžu namā no 5. janvāra būs skatāma mākslinieka Valda Buša (1924-2014) piemiņas izstāde Septiņdesmitie. Izstāde ir atsauce uz mākslinieka pirmo personālizstādi, kura notika 1972. gadā Jūrmalā, kad gleznotājam jau bija tuvu piecdesmit. Vienlaicīgi tas ir stāsts par laikmetu, kurš lauza un ietekmēja izcilā ainavista radošo biogrāfiju. Bulduru Izstāžu manā apmeklētājiem ir pieejama arī gleznotāja darbnīca, jo šis nams bija Valda Buša mājvieta pēdējos 30 viņa dzīves gadus.
Izstādes kuratore, mākslinieka daiļrades pētniece Edvarda Šmite: “Valda Buša glezniecība pieder 20. gadsimta romantiskajam, ekspresīvi kāpinātajam pasaules redzējumam. Mākslinieka īpašo vietu Latvijas glezniecībā nosaka tas, ka viņa daiļradē vienotā veselumā apvienojas dabas raisītās izjūtas, personiskais pārdzīvojums un dekorativitāte, turklāt mākslinieks, tiecoties pēc arvien lielākas nosacītības, spējis nezaudēt saikni ar realitāti.
Izstādē Bulduru Izstāžu namā eksponēti Valda Buša 70-gadu pirmās puses darbi, kā arī daļa darbu, kuri bija redzami Valda Buša pirmajā personālizstādē 1972. gadā Majoros, Jomas ielā 43 toreizējā Jūrmalas muzeja filiālē.

Bulduru Izstāžu nams,
Muižas iela 6, Jūrmala, LV-2010

No:

05.01.2023 10:00

Līdz:

25.02.2023
Novērtē:

Organizatora ieteiktie