Laikmetīgā mūzika

Vēls atkusnis. Ģitārists Gints Smukais

10. maijā Lūznavas muižā viesosies ģitārists Gints Smukais, atskaņojot jaunu koncertprogrammu “Vēls atkusnis”.

Ģitārists Kaspars Zemītis par Gintu Smuko teicis: “Gints Smukais noteikti ir viens no spilgtākajiem jaunajiem ģitāristiem, kas darbojas akustiskās ģitāras lauciņā. Šo talantīgo mūziķi raksturo lieliska instrumenta pārvaldīšana un laba skaņa.”

Pirmā saskarsme ar ģitāru Gintam Smukajam bija 2008. gada beigās. Bet jau no 2011. gada ir sācis pētīt kompozīciju un perkusiju pirkstu stilā. Kopš tā laika mākslinieks regulāri uzstājas koncertos gan viens pats, izpildot savus skaņdarbus, gan sadarbojas ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā akadēmiskās tā arī populārās mūzikas vidē. 2018. gada augustā mūziķis izdevis savu pirmo albumu “Flourish”.

Gints Smukais piedalījies Latvijas lielākajos ģitārmūzikas notikumos, konkursos un meistarklasēs, uzvarējis konkursos. 2014. gadā ģitārists kļuvis par televīzijas “Rīga TV24” uzvarētāju talantu konkursā. Džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe-Paškeviča, vērtējot ģitārista priekšnesumu, atzina, ka negadās bieži redzēt mākslinieku, kurš ir tik ļoti vienots ar savu instrumentu. Gints guvis arī starptautiskus panākumus – 2018. gadā piedalījies lielākajā mūzikas industrijas izstādē “NAMMshow2018” (Kalifornijā, ASV), bet 2019. gada rudenī Kanzasā, ASV “Walnut Valley” festivālā notikušajā pasaulē lielākajā akustiskās ģitāras pirkstu spēles konkursā, kas pulcē vairāk nekā 400 pasaules labākos akustiskās ģitārspēles profesionāļus trīs dienu garumā, ieguvis trešo vietu, kā arī trešo vietu guvis starptautiskajā akustiskās ģitāras pirkstu spēles festivālā (Fingerstyle Collective festival), Arkanzasas štatā. Abos konkursos Gints Smukais izpildīja četrus orģinālskaņdarbus no sava šī gada pavasarī gaidāmā otra studijas albuma.
Ieejas maksa 4,00–8,00 €

Lūznavas muiža,
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, LV-4627
Svētdiena,
10. maijs, 15:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie