Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Vladimirs Tjurins "Pro Et Contra”

No 7. janvāra Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma Vladimira Tjurina piemiņai veltīta fotomākslas izstāde “Pro et contra”. Ar fotomākslu aizrāvies kopš 15 gadu vecuma, tā kļuva par viņa aicinājumu un profesiju visa mūža garumā. 2020. gada augustā pēkšņi aprāvās Vladimira Tjurina mūžs. Šī izstāde, ar mākslinieka moto “Pro et contra”, ir piemiņa siguldietim, mūsu laikabiedram.

Vladimirs Tjurins dzimis 1953. gadā Siguldā. V.Tjurins beidzis Kultūras darbinieku tehnikuma Kinofoto klubu vadītāju fakultāti. Bijis Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs un šīs savienības Siguldas nodaļas vadītājs. IGE TV modeļu aģentūras meitenēm veidojis TV portfolio.
17 gadus bijis fotogrāfs Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniski pētnieciskajā institūtā. Vēlāk Vladimirs Tjurins bija zināms kā Siguldas fotogrāfs savā mazajā fotosalonā. Paralēli maizes darbam, kāzu, sadzīves notikumu, dokumentu foto, viņš attīstīja savu talantu, iedziļinoties fotomākslas nebeidzamajās iespējās. Jaunas iespējas šajā mākslas veidā (foto procesā, attēlu apstrādē) pavēra digitālās tehnikas ienākšana. V. Tjurins aizrautīgi apguva šo jauno realitāti, viņu fascinēja iespēja ar pāris datora darbībām panākt vēlamo rezultātu.

Daba, portreti, akti, klusās dabas, sirreālas ainavas - gan krāsu, gan melnbaltajās fotogrāfijās tikuši izstādīti grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

2013. gadā V. Tjurins sarīkoja savu pirmo personālizstādi dzimtajā Siguldā.


V. Tjurins piedalījies starptautiska fotoplenēra, veltīta Latvijas fotogrāfijas pamatlicējam Mārtiņam Bucleram, organizēšanā 20. gs. 80. jos.
Viņš rosināja M. Buclera pieminekļa izveidi Siguldā, ko realizēja Fotomākslinieku savienība.

1997. gadā Latvijas foto kolekcija saņēma pirmo vietu pasaulē klubu kolekciju jomā. V.Tjurina darbi arī bija šīs kolekcijas sastāvā. Joprojām kauss atrodas Austrijā, Lincā, jo savulaik pietrūka līdzekļu, lai aizbrauktu uz apbalvošanas ceremoniju.

Izstāde Siguldas Jaunās pils mākslinieku salonā apskatāma līdz 6. februārim, Izstādi iespējams apskatīt Siguldas Jaunajā pilī no otrdienas līdz piektdienai no 10.00 līdz 17.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 18.00. Ieejas maksa pilī ir 4,50 euro, studentiem/skolēniem/pensionāriem ieejas maksa ir 2,50 euro, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 1,00 euro.

Izstādi varēs apmeklēt personas, kuras varēs uzrādīt derīgu izslimošanas (pēdējo 6 mēnešu laikā) vai vakcinācijas sertifikātu pret Covid-19 un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte). Apmeklējot izstādi ir jālieto sejas maskas.

Aicinām izstādes apmeklētājus ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Siguldas Pils kvartāls,
Pils iela 16, Sigulda, LV-2150

No:

07.01.2022

Līdz:

06.02.2022
Novērtē:

Organizatora ieteiktie