Izstādes

Zviedru māksliniece Tīna Eskilsone Bulduru Izstāžu namā

Bulduru Izstāžu namā skatāma zviedru mākslinieces Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstāde Migla, kuras nosaukums atvasināts no ūdens un miglas motīviem viņas gaisīgajās gleznās. Māksliniece strādā dažādos medijos un arī Bulduru izstādē sev tuvo vides aizsardzības tēmu risina ar skaņas, gaismas, grafisko un glezniecības elementu palīdzību.
Tīna Eskilsone dzimusi Smolandstenarē, dzīvo un strādā Stokholmā. Ūdens ir viņas mākslas pamattēma. Māksliniece izmanto skaņu, gaismu, zīmējumus, gleznojumus, filmas, foto un dažādas drukas un grafikas tehnikas, rada performances, lai paustu bažas par ūdens nozīmi un stāvokli dabā.
Lielākā daļa no darbiem par ūdens un miglas tēmu tiek izstādīti pirmo reizi. Instalāciju papildina filma Spiegel im Spiegel, kurā attēlots spogulis, kas peld no krēslas līdz rītausmai miglainā ezerā Zviedrijas dienvidrietumos (mākslinieces dzimtajā vietā).
Eskilsone ļoti uztraucas par vides jautājumiem. To uzskatāmi parāda polārlācis — bieži sastopams motīvs viņas mākslā. Polārlācis simbolizē mūsu planētas cīņu ar globālo sasilšanu, un, neskatoties uz tā iespaidīgumu, šīs neaizstājamās un apbrīnojamās radības turpmākā eksistence ir apdraudēta. Būtiska šīs izstādes sastāvdaļa ir arī glezna ar polārlāci pilnā augumā.
Tīnas Eskilsones darbi izstādīti apjomīgās personālizstādēs nozīmīgākajos mākslas muzejos un galerijās visā pasaulē tādās valstīs kā Austrālija, Brazīlija, Kuba, Somija, Francija, Vācija, Islande, Polija, Turcija, Katara un ASV. 2019. gadā māksliniece viesojās Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā rādīja savu instalāciju “Ūdens atspulgi”, kas bija iekļauta Baltijas jūras festivāla programmā. Tīna ir realizējusi arī daudzus sabiedriskus projektus slimnīcās, skolās un publiskajos peldbaseinos. Māksliniece ir saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus un stipendijas.
Tīnas Eskilsones (Tina Eskilsson) izstāde Migla Bulduru Izstāžu namā (Muižas iela 6, Bulduri) skatāma no 5. jūlija līdz 3. septembrim. Darba laiks: Sv.,P. – Slēgts, O.,Tr.,C.,P.,S. – 10.00 – 18.00

Bulduru Izstāžu nams,
Muižas iela 6, Jūrmala, LV-2010

No:

05.07.2022 10:00

Līdz:

03.09.2022
Novērtē:

Organizatora ieteiktie