Izstādes

Animācijas filmas "Lielais Indriķis" leļļu izstāde

No 2023. gada 15. februāra līdz 29. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāva ātrijā būs skatāma izstāde "Lielais Indriķis", kurā varēs iepazīties ar filmu studijas "Animācijas brigāde" jaunākās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas "Lielais Indriķis" 150 lellēm. Ieeja bez maksas.

Filma "Lielais Indriķis" veidota pēc producenta, mākslinieka un scenāriju autora Māra Putniņa romāna "Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis" motīviem. Grāmata "Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis" ir M. Putniņa trešais romāns sērijā "Mežonīgie pīrāgi". Turpinot stāsta garu, arī trešajā grāmatā visi personāži ir aizgūti no kulinārijas un augu pasaules. Grāmata ir veltīta Baltaines Lielpīrāga Lielā Indriķa atgriešanās stāstam un cīņai par dzimtenes atbrīvošanu no Austrumu naidniekiem. Tas ir patriotisks stāsts par dzimtenes mīlestību un kopību, kas ļauj jaunajiem lasītājiem iepazīt gan pīrāgu pasauli, gan saskatīt ainas no Baltijas vēstures.

Leļļu animācijas filma "Lielais Indriķis" ir filmu studijas "Animācijas brigāde" pirmā pilnmetrāžas filma. Tā tika veidota divus gadus, režisoram Jānim Cimmermanim un pārējai komandai darbojoties gan pie grāmatas sižeta adaptācijas scenārija vajadzībām, gan izgatavojot dekorācijas un lelles, kā arī pie ieskaņošanas procesa, kurā piedalījās ievērojamākie Latvijas teātru aktieri. Filmai tika izgatavoti vairāk nekā 150 jauni tēli un to veidošanā pirmo reizi izmantoja arī digitālo druku gan tēlu, gan dekorāciju izveidē. Filmu finansējis Nacionālais kino centrs un atbalstījis AS "Latvijas Finieris".

Izstādē redzamas filmas "Lielais Indriķis" lelles un dekorāciju elementi, radot pie ieejas Bērnu literatūras centra lasītavā oriģinālu pīrāgu pasaules priekšpilsētu – tajā ietvertas gan mājas no lielās pilsētas Rīmas, gan Mežonīgo pīrāgu kuģis. Izstādē būs iespēja satikt gan pašu Lielo Indriķi, viņa pikto māti, caru Aivenu Briesmīgo un viņa austrumnieku karaspēku, Baltaines Lielpīrāgus un meža brāļus, gan arī oriģinālās pasaules dzīvniekus – pūpolu pūci, biešu govi, burkānu lapsu un citus.

Izstāde apskatāma LNB darba laikā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka,
Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1048

No:

15.02.2023

Līdz:

29.04.2023

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 11:00 - 20:00
Trešdiena: 11:00 - 20:00
Ceturtdiena: 11:00 - 20:00
Piektdiena: 11:00 - 20:00
Sestdiena: 10:00 - 18:00
Svētdiena: slēgts

Novērtē:

Organizatora ieteiktie