Tautas mūzika

Brīvdabas koncertu cikls "Vasaras noskaņas"

Spāņu vakars ar Flamenko deju studiju “Zambra” un muzikālo duetu “El Alma”.

Šajā vakarā pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāts emocijām bagāts priekšnesums, kas dos iespēju domās aizceļot uz saulaino Spāniju un sajust to pozitīvās enerģijas lādiņu, ko var sniegt Flamenko deja un mūzika. Pasākumā uzstāsies studijas “Zambra” deju kolektīvs un profesionālu ģitāras spēli nodrošinās muzikālais duets “El Alma”.
Flamenko ir ritmiska mūzika, kurā apvienojas ģitāras spēle, gari stiepts dziedājums un ritmiska deja. Tā dzimusi Andalūzijā un mēdz teikt, ka to spēcīgi ietekmējuši vietējie romi jeb Gitanos.
Flamenko, atšķirībā no citām Eiropas tautu dejām, ir deja, kura veidojas, ļaujoties cilvēka iekšējo izjūtu plūsmai. Spāņi uzskata, ka tieši ģitāra ir flamenko iedvesmas avots. Radošajā procesā flamenko dejotāji izmanto daudzus elementus: roku kustības, plaukstu locītavu kustības, kāju piesitienus u.c., taču nozīmīga loma dejotāja tēla veidošanā ir arī apģērbam, apaviem un aksesuāriem.
Pasākums ir nepieciešams, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar citas valsts kultūru un tradīcijām, kas paplašina apkaimes iedzīvotāju redzesloku un zināšanas par dažādām kultūras vērtībām.

Kultūras un atpūtas centrs "Imanta",
Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV1067
Ceturtdiena,
11. augusts, 18:00

Organizatora ieteiktie