Virtuālie pasākumi

Dailes teātra daudzsēriju tiešsaistes izrāde "JŪSMOTĀJI"

Roberts Mūzils
JŪSMOTĀJI
Jūtu psihoanalīze uz metafizikas robežas
Daudzsēriju tiešsaistes izrāde

Režisors - Viesturs Kairišs
No vācu valodas tulkojusi Silvija Brice

"Jūsmotāji" vēsta par pieciem skaistiem, inteliģentiem un veiksmīgiem trīsdesmitgadniekiem, kuri, bēgot no apokalipses, nodevušies pašizolācijai Tomasa un Marijas lauku mājā. Ņemot vērā, ka ārkārtas stāvoklis ieildzis, ierobežotā telpa apvienojumā ar gauso laiku liek Tomasam apšaubīt savas skaistās sievas Marijas skaistumu, Marijai savas laulības jēgu, bet Marijas māsai Regīnei, kura jau tā nespēj izvēlēties starp diviem vīriešiem, uzbango jūtas pret savu pirmo vīru nelaiķi.

Stāsts sākas dienā, kad Regīnas tagadējais vīrs Jozefs, uzzinājis par sievas nodošanos pašizolācijai mazāk apokalipses, bet vairāk jauna mīļākā dēļ, ierodas konfrontēt nodevējus. Lai apsūdzības nešķistu izzīstas no pirksta, piesaistīts privātdetektīvs, bet visam pa vidu maisās Mertensa jaunkundze, kura izmisīgi cenšas vest savus draugus uz morāli pareizākā ceļa.

Lomās: Dainis Grūbe (Tomass), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Marija), Ieva Segliņa (Regīne), Kaspars Dumburs (Anzelms), Ģirts Ķesteris (Jozefs), Mārtiņš Upenieks (Štāders), Vita Vārpiņa (Mertensa Jaunkundze).

Noformējumam izmantoti mākslinieces Ievas Jurjānes dokumentāli situāciju zīmējumi no ekspozīcijas "Es viņus redzu".

Daudzsēriju tiešsaistes izrādes skatāma Dailes teātra mājaslapā un Youtube kanālā no 17. aprīļa plkst. 19:00. Pa vienai sērijai tiks pievienots ik piektdienu plkst. 19:00.

Datums Laiks
29.05.2020 19:00
05.06.2020 19:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie