Izstāžu aktuālās ekspozīcijas

Izstāde “50 reizes apkārt Saulei”, kas veltīta tēlnieka Kārļa Īles piecdesmit gadu jubilejai

No 30.aprīļa līdz 7.septembrim J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā būs skatāma izstāde “50 reizes apkārt Saulei”, kas veltīta tēlnieka Kārļa Īles piecdesmit gadu jubilejai un atspoguļos tēlnieka radošo darbību. Izstāde būs retrospektīvs atskats uz radošās karjeras laikā paveikto. Mākslinieks saka: “Pēdējie daži gadi ar Covidu, Ukrainas karu, pirmo bērnu pieaugšanu, jaunākā dēla piedzimšanu, mātes nāvi un apaļo 50 gadu tuvošanos, liek vēlreiz daudz ko pārdomāt un izvērtēt sevi tajā visā.”

Izstādē “50 reizes apkārt Saulei” apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar darbiem no karjeras sākuma – skicēm, gleznām, maza formāta tēlniecības darbiem, līdz fotogrāfijām no godalgotu smilšu un ledus skulptūru festivālu uzvarām.

Un tas nebūt nav viss, jo Muzeju naktī 18.maijā, Saldus muzeja pagalmā, tēlnieks sāks darbu pie jaunas smilšu skulptūras “Pusmūžs”. Nedēļas garumā, saldenieki un citi pilsētas viesi, varēs vērot skulptūras tapšanas procesu. Darbs noslēgsies 25.maijā, kad ar Kārļa Īles piedalīšanos tā tiks svinīgi atklāta un viņš labprāt dalīs savu klātbūtni ar pasākuma un izstādes “ 50 reizes apkārt Saulei” apmeklētājiem.

Kārlis ir dzimis saldenieks, te ir viņa pirmie draugi un pedagogi. Viņš ir absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmijas tēlniecības nodaļu, iegūstot Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās, kā arī papildinājis savas zināšanas Aristoteļa Universitātē Salonikos (Grieķija). LMA viņš ir beidzis figurālās tēlniecības meistardarbnīcu, un lielu daļu savas daiļrades posmu veltījis figurālām kompozīcijām, taču pēdējos gados veiksmīgi darbojas ar abstraktākām tēlniecības formām.

Tēlnieks veido skulptūras no dažādiem materiāliem: bronzas, koka, granīta, nerūsējošā tērauda un citiem materiāliem. Kopš 1998.gada tēlnieks pievērsies smilšu, sniega, ledus un uguns mākslai, kas pēdējos gados dominē viņa daiļradē. Savu interesi viņš pamato ar interesi par pirmelementu mūžības spēku ar gaistošo mirkļu savstarpējo mijiedarbību. Viņaprāt pasaules pirmspēku esamība aktualizējas mūsdienu tehnoloģiski un informatīvi sadrumstalotajā un pārsātinātajā pasaule, ļaujot cilvēkiem atgriezties un spirdzināties pie esības saknēm.

Kārlim Īlem ir liela pieredze ne tikai kā individuālam māksliniekam, bet arī mākslas festivālu organizētājam. Viņš ir vadījis daudzus starptautiskus koka, akmens, smilšu u.c. materiālu tēlniecības festivālus. Īpaši pieminams uguns skulptūru festivāls „Ugunsūdensroze” Biksērē, kuru Kārlis organizēja vairāk kā desmit gadus.

No:

30.04.2024

Līdz:

07.09.2024

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 08:30 - 17:00
Trešdiena: 08:30 - 17:00
Ceturtdiena: 08:30 - 17:00
Piektdiena: 08:30 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 16:00
Svētdiena: 10:00 - 16:00

Novērtē:

Organizatora ieteiktie