Izstādes

Izstāde "Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā"

No 2022. gada 5. oktobra līdz 2023. gada 25. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāva galerijā apskatāma izstāde "Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā". Izstāde noslēdz grafikas tehnikām veltīto izstāžu ciklu, šoreiz iepazīstinot ar divām tonālajām dobspiedes tehnikām – akvatintu un mecotintu – un to attīstību, sniedzot izsmeļošu priekšstatu par abu tehniku ģenēzi.

Apskatāmo darbu izlase veidota no LNB Mākslas krājuma grafikas kolekcijas, kas ietver arī vācu mākslas zinātnieka un kolekcionāra Pētera Betgera (Peter Böttger) dāvinājumu bibliotēkai. Izstādē aplūkojami Nīderlandes, Anglijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas nacionālo skolu mākslinieku darbi, kas atklāj abu tehniku attīstību: sākot ar agrīnajiem, 17. gadsimta vidus, mecotintas paraugiem un 18. gadsimta akvantintas pioniera Žana Batista Leprensa (Jean-Baptiste le Prince) eksotiskajām ainavām līdz pat 20. gadsimta otrās puses daudzpusīgajiem mākslinieciskajiem meklējumiem abu tehniku iespējās. 21. gadsimta akvatintu izstādē pārstāv Tatjana Krivenkova, bet mecotintu – Guntars Sietiņš, sniedzot ieskatu arī mūsdienu Latvijas stājgrafikas daudzveidībā.

LNB Mākslas krājuma grafikas kolekcija ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem ārvalstu iespiedgrafikas krājumiem Latvijā. To veido aptuveni 10 000 vienību – vairāku gadsimtu Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Itālijas, Francijas, Anglijas, Krievijas un ASV mākslinieku un iespiedēju darbi. Nozīmīgu krājuma daļu veido 2016. un 2019. gadā saņemtais Pētera Betgera iespiedgrafikas un zīmējumu dāvinājums ar renesanses, manierisma, baroka, romantisma, simbolisma un klasiskā modernisma paraugiem.

Izstāde tiek īstenota ar Valsts pētījumu programmas "Latvijas kultūra – resurss valsts attīstība" projekta "Kultūras kapitāls kā resurss ilgtspējīgai attīstībai" (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003) atbalstu, kuru finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.

Izstāde apskatāma LNB darba laikā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka,
Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1048

No:

05.10.2022

Līdz:

25.02.2023

Darba laiks

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: slēgts
Trešdiena: 11:00 - 19:00
Ceturtdiena: 11:00 - 19:00
Piektdiena: 11:00 - 19:00
Sestdiena: 10:00 - 18:00
Svētdiena: slēgts

Novērtē:

Organizatora ieteiktie