Džeza mūzika

Kalva&Saržants. Elingtona un Streihorna mūzika Pegaza Pagalma viesistabā

27.aprīlī Pegaza Pagalma viesistabā uzstāsies džeza pianists Krists Saržants un trompetists Kristians Kalva. Orķestra skanējuma un džeza klasikas iedvesmotie mūziķi atskaņos Djūka Elingtona un Billija Streihorna kompozīcijas.

Krists un Kristians kopā spēlē dažādos sastāvos. Viens no pēdējā laika vērienīgākajiem priekšnesumiem notika martā – festivāla “Windstream 2024” atklāšanas koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar orķestri “Rīga”.

Viens no Latvijas spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza trompetistiem Kristians Kalva guvis atzinību dažādos starptautiskajos konkursos, tika pieņemts Nīderlandes “Jong Metropole Orkest” sastāvā uz turpmākiem projektiem, kā arī uzvarējis konkursu, lai spēlētu Somijā “UMO Big Band” projektos. Aktīvi spēlē kopā ar popa/džeza dīvu Treintje Osterheisu, sadarbojas ar Latvijas vadošajiem orķestriem, koncertē Eiropas valstīs, kā arī uzstājies ASV un Sauda Arābijā. Viņš ir spēlējis ar slaveniem mūziķiem - trompetistu Rendiju Brekeru, dziedātāju Šeinu Stīlu, akordeonisti Kseniju Sidorovu, saksofonistu Donaldu Polu Makkasline, Raimondu Paulu, Normundu Rutuli, grupu “Instrumenti” u.c.

Krists Saržants ir pazīstams ne tikai kā džeza pianists, bet aī kā džeza, laikmetīgās un starpžanru mūzikas komponists. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, viņš ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un sastāviem kā Latvijas Radio bigbends, dāņu džeza kontrabasists Kenets Dāls Knudsens, kontrabasists Robs Dugvajs no ASV, franču-tunisiešu saksofonists Jasīns Bularess, trompetists Konstantīns Jemeļjanovs u.c., kā arī uzstājies kopā ar Latvijas pazīstamākajiem mūziķiem – Ivo Fominu, Renāru Kauperu, Aiju Andrejevu u.c. 2020.gadā iznāca Krista Saržanta debijas albums “Then and Now”.

Kristianam šī būs pirmā uzstāšanās Pegaza Pagalmā, savukārt Krists regulāri atgriežas Liepājā, lai uzstātos dažādos sastāvos kopš paša pirmā viesistabas atklāšanas koncerta.

Pasākuma sākums – plkst. 20:00. Viesistabas durvis būs atvērtas no plkst. 19:00.

Ieejas maksa – 7 eiro. Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 5 eiro.

Pegaza Pagalms,
Kuršu iela 20, Liepāja
Sestdiena,
27. aprīlis, 20:00
Novērtē: