Iniciatīvu pasākumi

Komiksu konkurss skolēniem “Kad pasaule mani nesaprata”

Aspazijas māja izsludina komiksu konkursu skolas vecuma bērniem un jauniešiem “Kad pasaule mani nesaprata”. Balvu fonds – 300 eiro. Darbu iesniegšanas termiņš 22.04.2024.

Komiksu konkursa mērķis ir rosināt bērnu un jauniešu radošo pašizpausmi un dot iespēju runāt par savām jūtām un pārdzīvojumiem. Komiksu konkursa žūrijas vadītājs, delverīgās izstādes bērniem “Makss un Morics. Tulkojusi Aspazija” mākslinieks Aigars Ozoliņš atzīst, ka ne vienam vien skolēnam ir brīži, kad sajūtas iekšā izskatās kā krāsains vai draudīgi vienkrāsains līniju murskulis, un šis konkurss ir lieliska izdevība visiem tiem, kuri stundās švīkājas un apzīmē lapas kladēm, kamēr skolotājs skaidro matemātikas vai ķīmijas formulas. “Visi apzīmēto solu, sienu, tualetes durvju, pārbaudes darbu strēmeļu, lapiņu un blociņu mākslinieki - šī ir jūsu iespēja. Gaidīsim jūsu pārdzīvojumu mudžekļus izvērstus atšķetinātā vai sarežģītā formā uz papīra - ārā pasaulē. Un tad mēs, pasaule, beidzot mēģināsim jūs saprast,” sola Aigars Ozoliņš.

Komiksu konkurss “Kad pasaule mani nesaprata” notiek izstādes “Makss un Morics. Tulkojusi Aspazija” ietvaros. Jūrmalas muzeja direktors Ernests Sviklis norāda, ka tas automātiski nenozīmē, ka skolēnu radīto komiksu saturam jābūt saistītam ar vistu kāršanu un zagšanu vai skolotāja pīpeskāta spridzināšanu: “Mēs vēlamies vizuālus stāstus - komiskus vai traģikomiskus, kuros autori runā par sava laikmeta pasauli, kurā mēģina atrast savu vietu. Un mēs visi zinām, ka tas nav viegls uzdevums.”

Lai piedalītos konkursā Aspazijas mājai ir jāiesūta (aspazijas.maja@jurmala.lv ar norādi “Komiksu konkursam”) vai jāiesniedz personiski paša zīmēts nepublicēts komikss latviešu valodā par tēmu “Kad pasaule mani nesaprata”. Darbam jābūt A4 formātā, darba tehnika brīva, taču saturam jābūt piemērotam nepilngadīgai auditorijai. Ja komiksa zīmētājam vēl nav 18, tad klāt jāpieliek vecāka atļauja. Žūrija uzvarētājus noteiks trīs vecuma kategorijās, vērtējot darba atbilstību tēmai, māksliniecisko izpildījumu, oriģinalitāti, autora attieksmi un domas atklāsmi un tehnisko kvalitāti.

Uzvarētāji vārdi tiks nosaukti 3.maijā. Konkursa nolikums: https://www.jurmala.lv/lv/komiksu-konkurss-kad-pasaule-mani-nesaprata

Aspazijas māja,
Z.Meierovica prospekts 20, LV-2015

No:

22.03.2023 10:00

Līdz:

22.04.2024
Novērtē: