Latvijas Nacionālā opera un balets

Latvijas Nacionālā opera un balets pilda Valsts teātra funkcijas operas un baleta žanra popularizēšanai un attīstībai. Veidojot un īstenojot teātra māksliniecisko politiku, 1918. gadā dibināto institūciju kopš 2019. gada vada valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš kopā ar valdes locekļiem Inesi Eglīti un Sandi Voldiņu, kā arī galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un Latvijas Nacionālā baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani.

Latvijas Nacionālā opera un balets savos iestudējumos izceļ gan klasiskās un romantiskās mākslas vērtības, gan arī vienlaikus cenšas meklēt laikmetīgas izteiksmes formas. Latvijas Nacionālā opera un balets ir atvērta Latvijas publikai un pasaulei: piedalās viesizrādēs un regulāri sadarbojas ar daudziem izciliem pašmāju un ārvalstu viessolistiem, diriģentiem, horeogrāfiem, režisoriem, scenogrāfiem, kostīmu māksliniekiem, gaismu un video māksliniekiem.

1863. gadā pēc arhitekta Ludviga Bonšteta projekta celtā nama Lielajā zālē ir 1014 vietas, savukārt arhitekta Jura Gertmaņa biroja projektētajā un 2001. gadā pabeigtajā Jaunajā zālē ir 214 vietas.

Latvijas Nacionālās operas un baleta sezona ilgst no septembra līdz jūnijam, un tās laikā izrāda apmēram 200 izrāžu, ik gadus piedāvājot vidēji piecus operu un baletu jauniestudējumus, kā arī vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus.

Latvijas Nacionālā opera un balets tur godā klasisko un romantisko operu un baletu tradicionālās vērtības, taču cenšas meklēt arī laikmetīgas izteiksmes formas.

Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves regulāri tiek izrādīti veiksmīgi klasisko operu iestudējumi, moderni operas un baleta meistardarbi, bērnu operas un latviešu oriģināldarbi.

Adrese
Aspazijas bulvāris 3, Rīga, LV-1050
Kā nokļūt?

Tuvākie pasākumi - Latvijas Nacionālā opera un balets