Literatūra

Radoša tikšanās ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori

Turpinot sarunu ciklu “Literārās sarunas Lūznavas muižā”, 18. oktobrī plkst. 13.00 uz radošu satikšanos ar bērnu grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” un citu populāru bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori šoreiz aicināti jaunākie lasītāji – skolēni no 2. līdz 5. klasei.
Luīze Pastore ir Latvijā labi zināmu bērnu grāmatu autore. Pēc viņas grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem tapusi arī multiplikācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Kopš 2015. gada apgāds "Neputns" izdod Luīzes sarakstīto un Elīnas Brasliņas ilustrēto grāmatu sēriju "Mākslas detektīvi", kuras grāmatu sižeti veidoti pēc Latvijas mākslas vēsturē pazīstamu mākslas darbu motīviem. Ar sērijas “Mākslas detektīvi” spraigo sižetu palīdzību autore rosina jaunākā skolas vecuma bērnu interesi par lasīšanu un stāstu radīšanu kā piedzīvojumiem pilnu nodarbi, bet detektīvžanru izmanto kā instrumentu, ar kura palīdzību pirmoreiz iepazīstināt bērnus ar latviešu mākslas vēstures norisēm.
Radošās tikšanās, kurā aicināti piedalīties skolēni no 2. līdz 5. klasei, laikā Lūznavs muižā autore ne tikai pastāstīs par sērijas “Mākslas detektīvi” stāstu tapšanu, bet arī aicinās klausītājus iejusties detektīvu ādā, ar īpašu detektīvuzdevumu palīdzību izzinot mākslas darbu tapšanas aizkulises.
Sarunu cikls “Literārās sarunas Lūznavas muižā” aicina atklāt, cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra, piedāvājot iepazīt žanriski dažādu autoru stāstus – šī gada pavasarī klausītājiem bija iespēja tikties ar dzejnieci Ivetu Ratinīku, vasaras sākumā ar dzejnieku un tulkotāju Kārli Vērdiņu, sava sarunu reize jau bijusi Annas Rancānes, Ingas Ābeles, Andras Manfeldes un citu autoru iepazīšanai.
Vietu skaits radošajā darbnīcā ierobežots, ieejas biļetes cena vienam skolēnam 3,00 €. Biļetes sarūpējamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības tīklā un uz vietas Lūznavas muižā. Plašāka informācija, rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot +371 28686863. Literāro sarunu cikla norisi Lūznavas muižā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada dome.

Lūznavas muiža,
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, LV-4627
Piektdiena,
18. oktobris, 13:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie