Džeza mūzika

SVINGA ĒRAS KARAĻI

Piedalās:

Orķestra RĪGA bigbends Roberta Martinovska vadībā

Daumants Kalniņš – vokāls

Sofija Rubina-Hantere / Sofia Rubina-Hunter, Igaunija – vokāls

Indriķis Veitners – klarnetes solo

Kristans Kalva – trompetes solo


Svingu pazīstam kā džeza virzienu, kas pērnā gadsimta 30. un 40. gados ASV iemantoja populārās mūzikas statusu. Ar tam piemītošo neparasto ritmisko sajūtu, ko džezmeņi panāca, akcentējot katru otro un ceturto sitienu, stīvās astotdaļnotis aizstājot ar šūpojošām, pievienojot sinkopes un to visu noenkurojot ar staigājošu basa līniju, svings kļuva par vilinošu patvērumu no realitātes Lielās depresijas un Otrā pasaules kara laikā. Svinga ēra bija bigbendu zelta laiks – publika tos ielenca, klausījās un ļāvās deju ritmiem bezrūpīgas mūzikas pavadībā. Džezs skanēja visur, deju zālēs, viesnīcās, skaņu platēs un radio pārraidēs, kļūstot par visas nācijas tā brīža muzikālās gaumes kopsaucēju un izplatoties visā pasaulē.

Svinga ēra ir izcilu bigbendu līderu, spožu instrumentālistu un vokālistu laiks. To klausītājiem apliecināsim arī šajā koncerptrogrammā: skanēs mūzika, kas cieši apvij tādas personības kā Lūiss Ārmstrongs, Benijs Gudmens, Djūks Elingtons, Tomijs Dorsijs, Kaunts Beisijs, Ārtijs Šovs, Pegija Lī, Frenks Sinatra, Ella Ficdžeralda un daudzas citas.

Svinga ēras aizraujošākos stāstus stāstīs erudītais vakara vadītājs Raitis Zapackis.

IEVĒRĪBAI!

Pasākumā lūgsim uzrādīt derīgu ES Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.

Pasākumu kopā ar vecākiem var apmeklēt bērni no 12 gadu vecuma. Bērniem jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda: personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un attiecīgs Covid-19 dokuments. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi. Mutes un deguna aizsega lietošana ir obligāta.

"VEF" Kultūras pils,
Ropažu iela 2, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1039
Svētdiena,
13. februāris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie