Klasiskās mūzikas koncerti

KREMERATA BALTICA 25 GADU JUBILEJAS KONCERTS

Ar īpašu koncertprogrammu savu 25. jubilejas sezonu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atzīmēs viens no pasaulē zināmākajiem kamerorķestriem, vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais ‘‘Kremerata Baltica’’. Svētku programmā tiks godināta arī pašmāju komponista Georga Pelēča mūzikas daiļrade, kurš šogad atzīmēs savu 75. jubileju.

Jubilejas koncerta īpašais viesis — poļu jaunais klaviermūzikas spīdeklis Adams Kosmeja (Adam Kośmieja), kurš jau paguvis debitēt Ņujorkas Kārnegija zālē, izdot solo albumu prestižās ierakstu kompānijas “Warner Classics” paspārnē un iegūt jūsmīgas recenzentu atsauksmes dažādās pasaules vietās, bet Liepājā pirmoreiz uz skatuves vienosies ar kamerorķestri “Kremerata Baltica”. Ekspresīvā pianista klavierspēlē dzirdēsim Alfrēda Šnitkes Koncertu klavierēm un stīgām, par kura interpretāciju Kosmeja izpelnījies sevišķu kritikas atzinību. Koncertzālēs reti atskaņotais opuss atrodas starp tumsu un gaismu, ceļo laikā no krievu pareizticīgo dziedājumiem līdz džeza intonācijām, meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem par cilvēka eksistenci un dzīves ierobežotību.

Programmas otrā daļa būs veltīta labskaņas ideālista un pētnieka Georga Pelēča 75. gada jubilejai. Georga Pelēča mūzikas daiļrades sūtnis pasaulē ir viņa līdzgaitnieks un skolasbiedrs Gidons Krēmers, kuram Pelēcis veltījis daudzus no saviem skaņdarbiem. Tieši Krēmeram pieder nopelni Pelēča mūzikas nokļūšanai starptautiskajā mērogā. Dzirdēsim ziedu burvību “Peoniju dejā” vibrafonam un stīgām, skaņdarbu “Astors Pjacolla, Oskars Stroks un es (Buena Rīga)” (2001) – sapni fantāzijas formā, kurā Buenosairesas tango melodijas satiekas ar Latvijas tango karaļa Oskara Stroka tēmām, kā arī dzīvelīguma un gaiša prieka caurstrāvoto “Concertino Bianco” klavierēm un stīgām.

Svētku vakarā dzirdēsim arī vairākus īpaši Kremeratai veltītus skaņdarbus — Jēkaba Jančevska suģestējošo sarunu ar kokiem “Lignum” un noslēpumainības, izsmalcinātu koncepciju darinātāja, kamerorķestra kontrabasista Kristapa Pētersona stāstījumu skaņās – “Mūzika lielam ansamblim”.

Piedalās:
Kremerata Baltica

Solisti:
Adams Kosmeja (Adam Kośmieja), klavieres
Džeraldas Bidva, vijole
Andrejs Puškarevs, vibrafons

Programma:

I daļa. Kremerata Baltica - 25

Jēkabs Jančevskis (1992)
Lignum (2017)

Kristaps Pētersons (1982)
‘‘Mūzika lielam ansamblim’’ (2021)

Alfrēds Šnitke (Альфред Шнитке, 1934–1998)
Koncerts klavierēm un stīgu orķestrim (1979)

II daļa. Georgs Pelēcis (1947) - 75

Georgs Pelēcis
‘‘Peoniju deja” stīgām un vibrafonam no ‘‘Ziedu svītas”

Georgs Pelēcis
‘‘Astors Pjacolla, Oskars Stroks un es (Buena Rīga)’’ (2001) vijolei un stīgām

Georgs Pelēcis
Concertino Bianco klavierēm un stīgām (1984)
I. Con intenerimento
II. Con venerazione
III. Con anima

Norises vieta: Lielā zāle
Koncerts divās daļās, norises ilgums: aptuveni 2 stundas 20 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds
Biļetes: sākot no 12.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
10-29 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pieaugušajiem pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu.

- Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifikātu vai covid-19 testu,
- Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska, izņemot bērniem līdz 7 gadu vecumam. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Koncertzāle "Lielais Dzintars",
Radio iela 8, Liepāja, LV - 3401
Piektdiena,
18. februāris, 19:00
Novērtē:

Organizatora ieteiktie