Izstādes

Tautas lietišķās mākslas izstāde MEISTARSTIĶIS

No 5. maija līdz 1. jūlijam Bulduru Izstāžu namā skatāma izcilās tautas lietišķās mākslas meistares Dagmāras Prībergas sarūpēta Jūrmalas un tuvākās apkaimes amatnieku darbu izstāde “Meistarstiķis”, kas ir kā emocionāla un krāšņa ieskaņa Dziesmu svētku lielajai tautas lietišķās mākslas izstādei “Mēs”.
Dagmāra Prīberga uzsver, ka katrs sevi cienošs meistars zina, ka darbs klausa tikai prasmīgām rokām. Visu mūžu jāmācās desmitiem amata noslēpumu, jāpilnveidojas. Atdarināt skaistu etnogrāfisku priekšmetu var jebkurš labs meistars, bet radīt tikai retais. Tautas lietišķās mākslas skaistums izpaužas izstrādājumu kvalitātē, senu amata prasmju uzturēšanā, atturīgu kompozīciju, smalku krāsu salikumos, kas liecina par augstu māksliniecisku līmeni un respektu pret latviešu tautas mākslas vērtībām.
Pieredzējušais izstāžu scenogrāfs Mārtiņš Heimrāts izstādes vizuālo tēlu veidojis kā nosacītu ceļu uz Dziesmu svētkiem. Amatnieku darbus papildina 20.gadsimta pirmās puses koristu fotogrāfijas no Jūrmalas muzeja krājuma. Izstādē laikmetīgu noskaņu ienes jaunās mākslinieces Sabīnes Moores videoinstalācija ar viņas interpretāciju par ornamentu. Izstādes kuratore Dagmāra Prīberga. Scenogrāfs Mārtiņš Heimrāts.
Izstādes atklāšana 13. maijā pl. 16.00 Izstādes laikā notiks arī amatu prasmju demonstrējumi. 27. maijā pl.14.00 Dagmāra Prīberga vadīs rokdarbu meistarklasi no dabas materiāliem.
Bulduru Izstāžu nama darba laiks: O.-S. – 10.00 – 17.00, P.Sv. – Slēgts, sākot ar 16.maiju darba laiks: O.-S. – 10.00 – 18.00, P.Sv. – Slēgts.

Bulduru Izstāžu nams,
Muižas iela 6, Jūrmala, LV-2010

No:

05.05.2023 10:00

Līdz:

01.07.2023
Novērtē:

Organizatora ieteiktie